Adalar'da 'Atlı faytonlar geri gelsin' talebi Adalar'da 'Atlı faytonlar geri gelsin' talebi

Sancaktepe Kudüs’ü de 6 Şubat depremini de unutmadı. Sancaktepe Belediyesi tarafından organize edilen özel etkinlikte depremde hayatını kaybeden vatandaşlar anıldı ve Kudüs için de birlik mesajı verildi.

Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Ayasofya Cami İmamı Mustafa Kızılcaoğlu, Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Moderatör Bülent Günal, Konuşmacı Dr. Erkan Aydın katıldı.

DÖĞÜCÜ: MİLLETİMİZİN BU KOCA YÜREKLİLİĞİNİ ORADA ÖYLE BİR HİSSETTİK Kİ

Programda konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, "Deprem dolayısıyla her şeyini feda etmiş depremzede kardeşlerim bugün onlarda buradalar ve Kudüs için bir araya gelen kıymetli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Başkanım ben de gideyim başkanım ben de orada olayım diyen personellerimiz yani kısaca milletimizin bu koca yürekliliğini orada öyle bir hissettik o kadar güzel yaşadık ki. 6 Şubat günü beraber kahvaltı yapacağız sizlerle. O günleri hem üzülerek hem birbirimizin yaralarını nasıl sardığımızı hatırlayacağız. Kudüsü unutmamaya unutturmamaya devam edeceğiz" dedi.

KARAKAYA: BİRLİK OLAMADIĞIMIZ İÇİN BU ZULMÜ YAŞIYORUZ

"Bizim birlik olamamızdan kaynaklı bu zulmü yaşıyoruz" Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya ise, "Evet çok önemli iki konudan birisi Kudüs. Şöyle baktığımız zaman 2024 yılında gelmiş dünyada böyle bir zulüm böyle saldırganlığın böyle bir katliamın soykırımın yaşanabileceğini hiç düşünmezdik ancak maalesef bizim birlik olamamızdan kaynaklı bu soykırımı bu zulmü yaşıyoruz" ifadelerini kullandı...

Protokol konuşmalarının ardından Ayasofya camii imamı Mustafa Kızılcaoğlu hem yüzyılın felaketi depremde vefat eden vatandaşlarımız için hemde Kudüs'te vefat edenler anısına Kur'an'ı Kerim tilaveti okudu...

Program Bülent Günal'ın moderatörlüğünde Dr.Erkan Aydın'ın Konuşması ile devam etti.

Editör: Editör Yazar