Fenerbahçe'de başkanlık bilmecesi çözülüyor. Son haftalarda Trendyol Süper Lig'de Galatasaray'la beraber yürüttüğü şampiyonluk yarışında geri kalan Fenerbahçe'de Sadettin Saran, başkanlığa aday olacağını açıklamıştı. Bugün yeni gelişmeler yaşandı.

SARAN'LA KOÇ GÖRÜŞTÜ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, başkan adaylığına hazırlanan Saadetin Saran ile yaptığı görüşmenin ardından son kararını verdi. Daha önce adaylığı konusunda kesin bir karar veremeyen Ali Koç, Sadettin Saran ile yaptığı görüşmenin ardından bir dönem daha aday olma kararı aldı.

Sadettin Saran da Ali Koç lehine çekilme kararı aldı.

AZİZ YILDIRIM ADAY OLACAK MI?

Öte yandan Fenerbahçe'nin 'efsane' başkanı olarak nitelenen Aziz Yıldırım'ın geçtiğimiz günlerde kendi ekibine hazırlanın ve benden haber bekleyin dediği iddia edilmişti. Yıldırım'dan henüz resmi bir açıklama yok ancak sarı-lacivertli taraftarlar Yıldırım'ın tekrar başkan olmasına sıcak bakıyor.

SARAN'DAN YAZILI AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübünde haziran ayında yapılacak seçimli genel kurulda başkan adaylığı konusunda adı geçen Sadettin Saran, mevcut başkan Ali Koç'un cuma gününe kadar adaylığını açıklamaması durumunda başkan adaylığını ilan edeceğini belirtti.

Saran, yaptığı yazılı açıklamada, ekim ayından bu yana kulübe hizmet etmek için yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini, başkan Ali Koç'un göreve devam etmemesi durumunda başkanlık görevine talip olduğunu daha önce ifade ettiğini hatırlattı.

Son dakika; Erbakan'dan başı boş köpekler açıklaması Son dakika; Erbakan'dan başı boş köpekler açıklaması

Seçime çok kısa bir süre kaldığının altını çizen Sadettin Saran, Başkan Ali Koç'un aday olup olmama konusunda henüz ortaya bir irade koymadığını ve bu durumun da hazırlık anlamında kendilerini zora soktuğunu dile getirdi.

Saran, futbol takımının aldığı kötü sonuçların ardından şampiyonluk şansının zora girdiğini de vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bu durumun kulübümüz içindeki akbaba kültürünü nasıl heveslendirdiği de dikkate alınırsa, Sayın Başkanın devam edip etmemesi ile ilgili artık bir karar verme zorunluluğu daha da büyük bir önem kazanmaktadır. Değerli camiamıza, bugüne kadar maddi manevi büyük fedakarlıklar yapan Sayın Başkanımıza, kamuoyuna, sözümüzün arkasında durma kararlılığımız nedeniyle bizlere korkak diyenlere bu vesileyle sesleniyoruz, Sayın Başkanımız cuma gününe kadar aday olma yönünde bir irade ortaya koyarsa, sözümüzün gereği, başkanımız lehine seçimlerden çekileceğiz ve başkanımızın önderliğinde kulübümüzü maddi manevi desteklemeyi sürdüreceğiz. Diğer durumda, pazartesi gününden itibaren, şartsız olarak kulübümüzü yönetmeye talip olduğumuzu ilan edecek; Türk spor tarihinin en hazır yönetimi olma iddiamız ve süre sabır istemeden derhal başarı hedefimize odaklanarak çalışmalarımızı hızlandıracağız."

Editör: Editör Yazar