Uzun bir aradan sonra yeniden gerçekleştirilen Yaza Merhaba Konseri’nde Trakİstanbul Orkestrası, sevilen şarkılarını Gümüşyaka Gece Pazarı otopark alanında Silivrililere sundu. Konsere, Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu ve eşi Hayriye Sena Balcıoğlu’nun yanı sıra, Gümüşyaka Mahalle Muhtarı Mazlum Güçlü, Gümüşyaka Jandarma Karakol Komutanı Muhammet Sıddık Çetin, Belediye Başkan Yardımcıları Tan Hüseyin Kıroğlu ve Emine Tarin ile Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

HALK OYUNLARIYLA KÜLTÜR ŞÖLENİ

Etkinlik, Silivri Halk Eğitim Merkezi Bigados Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Emine Tarin, Bigados Halk Oyunları Ekibi'nin eğitmeni Yavuz Dinçer'e çiçek takdim etti.

BALCIOĞLU A MİLLİ TAKIMA TEŞEKKÜR ETTİ

Gümüşyaka Mahalle Muhtarı Mazlum Güçlü, konserin açılış konuşmasında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye’yi temsil eden futbolculara teşekkür etti. Güçlü, özellikle Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu'na teşekkürlerini ileterek, Gümüşyaka'nın doğal güzelliklerinin ve kültürel değerlerinin korunması gerektiğine vurgu yaptı.

“DAHA GÜZEL BİR SİLİVRİ BIRAKMAK SORUMLULUĞUMUZDUR”

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Silivri'nin tarihi, doğası ve kültürüyle İstanbul’un en kıymetli ilçelerinden biri olduğunu vurguladı ve "Silivri Birlikte Güzel" sloganıyla ilçeyi daha ileriye taşımak için çalıştıklarını belirtti. "Bu güzellikleri korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere daha güzel bir Silivri bırakmak hepimizin sorumluluğudur," diyerek vatandaşların sesine kulak verdiklerini ve ihtiyaçlarına cevap vermek için çalıştıklarını ekledi.

ATATÜRK’E VE CUMHURİYETE BAĞLILIK

Başkan Balcıoğlu, Silivri’de kadınların, çocukların, gençlerin ve tüm vatandaşların eşit hizmet alacağı bir belediyecilik anlayışını benimsediklerini vurguladı. "Bizim meydanlarımızda kadınlar var, çocuklar var, gençler var. Bizim meydanlarımızda sevgi var," dedi. Atatürk'e ve cumhuriyet değerlerine bağlılıklarını ifade eden Başkan Balcıoğlu, "Ay Yıldızlı Al bayrağımıza, İstiklal Marşımıza, ezan sesimize, cumhuriyetimize ve Atatürk’ümüze sahip çıkacağız," dedi.

BİRLİK MESAJI

Şenlik programında emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Balcıoğlu, "Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyor, güzel günlerin bizleri beklediğine inanıyorum. Hep birlikte, daha nice güzel günler ve şenliklerde buluşmak dileğiyle," diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Sancaktepe’de Aşure bereketi paylaşıldı Sancaktepe’de Aşure bereketi paylaşıldı

TRAKİSTANBUL ORKESTRASI’NDAN MUHTEŞEM FİNAL

Silivri Belediye Başkanının konuşmasının ardından, Trakİstanbul Orkestrası sahneye çıkarak performans sergiledi. Silivri CHP Meclis Üyesi Murat Okan tarafından orkestra üyelerine çiçek takdim edildi. Orkestra, seyircilere unutulmaz anlar yaşatırken, etkinlik başarılı bir şekilde sona erdi.

Editör: Editör Yazar