banner431
banner413
banner246
Sumeyra Dugan
Sumeyra Dugan
30 Mart 2019 Cumartesi 12:19
‘’Başakşehir’i akşamları dönülen değil, 7/24 yaşayan bir şehir haline getireceğim."

Son günlerde Başakşehir’in yeni belediye başkanı olarak konuşulan ve anketlerde öne geçen Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir Belediye Başkan Adayı Abdulhadi AKMUGAN, çarpıcı bir slogan ile çıktı yola; ‘Başakşehir’i akşamları dönülen değil, 7/24 yaşayan bir şehir haline getireceğim. Başakşehir'e sözümüz var."

Geçtiğimiz haftalarda, CHP’nin İBB adayı Ekrem İMAMOĞLU ile birlikte düzenlediği 2 büyük mitingle Başakşehirlilere seslenen Akmugan “İstanbul’un en güzel ilçesi olabilecek büyük bir potansiyele sahip Başakşehir’de, kötü yönetim yüzünden ne acıdır ki insanlar sadece geceleri uyumak için geliyor. Oysa bu şehir, özellikle doğal güzellikleriyle İstanbul’un incisi olabilir, Tek ihtiyacımız Başakşehir’i sevmek” dedi… Bu sevgisini ve sebeplerini ise şöyle açıkladı “Aşkla ve sevgiyle, yürekten bağlı olduğum Başakşehir ve Başakşehirli hemşehrilerime bir kez daha seslenmek istiyorum, benim için en büyük aşk "Başakşehir", çünkü benim de, tıpkı sizler gibi tüm sevdiklerim burada yaşıyor... Kentime hizmet etmeyi, kendime ve sevdiklerime hizmet etmek olarak görüyorum.”

15 ana dalda, 130 proje ile halkın karşısına çıkarttıkları ve “bAŞKa bir Başakşehir vizyonu” olarak tanımladıkları manifesto, başkanın azimli çalışmaları ile halkın gönlünde taht kurdu. Hem bu vizyonu hem de projelerini anlatmasını istediğimizde ise, heyecanla anlatmaya başladı. O konuştu biz dinledik. Bu heyecan görülmeye değerdi.

"HUZURLU, YAŞANABİLİR, BOLLUK VE BEREKET İÇİNDE BİR BAŞAKŞEHİR”

1 Nisan’dan sonra "Başka bir Başakşehir vizyonu ile hep birlikte mutlu günlere doğru çok çalışacağız; "Huzurlu, Yaşanabilir, Çağdaş bir Başakşehir" idealini birlikte başaracağız” diyen Akmugan, “Başakşehir’de yaşayanların ulaşımdan, tiyatroya, sosyal donatı alanından spor alanlarına varınca her alandaki eksikliklerin giderileceğini” söyledi.

TOPLUMSAL UZLAŞI VE MANEVİ DEĞERLERİMİZ

Milli ve manevi değerlerimizi savunan, kent sorunlarına duyarlı, emeğe ve emek hakkına sahip çıkan bir çizgide yaşamımı sürdürdüm. Memleketimizin geleceğini, yeri ve zamanı geldiği, görev hasıl olduğu zamanlarda, maddi manevi her fırsatta ve her platformda savundum. "Evlatlarımızın mutlu geleceği" için, dün olduğu gibi yarın da, ömrüm yettiğince mücadele etmeye devam edeceğim...

EŞİTLİK VE ADALET İÇİNDE BİR YAŞAM HERKESİN HAKKI

İlçe halkı arasında öylesine derin uçurumlar yaratmışlar ki, kimisi kuru soğana muhtaç iken, kimileri de 5-10 yılda Türkiye’nin zenginler sıralamasında yerlerini aldı. İşte bizler İlçemizin her sokağında kişisel rant değil, çözüm üreten, gayretli, dinamik ve dinç bir yönetim olacağız. Halkımızın taleplerine duyarlı, dinleyen, anlayan, ortak akla inanmış, demokrat bir yönetim olacağız

İlçemizi ilgilendiren ancak bölge halkına yapılıp yapılmayacağı, yapılırsa ne zaman yapılacağı, burada ikamet edenlerin ve mülk sahiplerinin ne olacağı konusunda iktidar halkı bilgilendirmiyor. Bizler her aşamasında bilgilendirme yapacağız. Bizim bu konuda kanaatimiz eğer kanal olacaksa YERİNDE mülk edinmelerinin sağlanması.

YERİNDE YÖNETİM VİZYONU

Bizim en önemli hizmetimiz; Yerinde (kentsel) dönüşüm, YERİNDE YÖNETİM olacaktır. Başakşehir üç ayrı bölgeden, üç ayrı yaşam tarzı, üç ayrı ekonomik seviyede insanların yaşadığı bir ilçedir. Bu sebeple hangi bölgedeysek o bölgenin Muhtarı, STK’sı gibi her kim varsa onlarla “Mahalle Meclisleri” “Gençlik meclisleri” ve Çocuk Meclisleri” kuracak, o bölgenin sorunlarına hep birlikte çözüm üreteceğiz. En büyük farkımız bu olacak, dedi.

Şehir halka, halk şehre aidiyet hissedecek. Halkı etkileyecek her önemli kararı, halkın kendisinin karar verebilmesi sağlanacak... Böylelikle sivil iradenin, yönetimde yer alması sağlanacak. Halka değer veren, Etkin bir demokrasi ortamı sağlanacak.

130 PROJEYLE BAŞAKŞEHİR’İ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ!

İlçemizin her sorununu yaşayarak biliyoruz. Gölet Parkta kazandığımız Rantı durdurma davası gibi, ilçemizin her santiminde kişisel rantlara dur diyeceğiz. Halkın menfaati gözetilerek projeler hazırlıyoruz.

KENT YOKSULLUĞU VE İŞSİZLİK

Yapılacak yatırımlar, betona gömülmeyecek, şehre katma değer yaratacak. Hazırladığımız 130 projenin 3 ana başlığı direkt olarak, 80 alt başlığı ise dolaylı yoldan hem kamusal hem de özel sektörde yeni istihdam alanları oluşturacak şekilde tasarlandı. İşveren ve işçi arasında, ilçe bazında köprü olunacak. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi potansiyeli iş-istihdam ekseninde daha çok yerel fayda yaratacak. Yoksulluğu bitirmek için ekonomik değerlerin toplumsal üretim mekânları lehine yatırıma dönmesi sağlanacak. Belediye harcamalarında istihdama öncelik verilecek. Bütçe yönetimi yapılırken, öngörülecek yatırım çeşitliliği, istihdam oranını geliştirmek adına planlanacak. Kurulacak “İstihdam Ofisi” sayesinde, ilçedeki mal ve hizmet üreticilerinin personel ihtiyacının, yine ilçe halkından karşılanması sağlanacak. Meslek kazandırma kursları ile birer belge değil, gerçekten meslek sahibi olunacak. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ve KOSGEB ile protokol imzalanarak girişimcilik desteklenecek. Kadın üreticilerimizi desteklemek adına, onlara özel pazar alanları açılacak. Kayaşehir Fuar ve Kongre Merkezi kurulacak. Ulusal ve Uluslararası fuarlara ev sahipliği ile hem istihdam artacak, hem de ilçemiz merkezi bir yapıya sahip olacak.

KENT İÇİ ULAŞIM VE ERİŞİM PROJELERİ

Her mahallenin otomobil ve toplu taşıma sorununu inceledik! “Ulaşım Master Plan’ı hazırlayacak, İBB ve bakanlık düzeyinde ortak çalışmalarla kendi sorunumuzu kendimiz çözeceğiz! İlçemizden otobana ulaşmak uzun zaman alabiliyor. Şehir merkezine doğrudan ulaşımların kısıtlı olması, banliyö tren hatlarının devreye sokulmaması, metro ihalelerindeki iptaller ve ertelemeler Bahçeşehir ulaşımını iyice sorun haline getirmektedir. Tek yön uygulamaları, ana yolları işgal eden araçlara sağlanan otoparklar, trafik ışıkları ve düzenlemeleri ve yan yol uygulamaları ile Bahçeşehir’e nefes aldıracağız.

Altınşehir yoluna çift yönlü yeni yollar ve bağlantı kavşakları ile trafik çilesini kökten çözeceğiz. Rantı hizmet gibi sunma devri bitecek, halka yollar ve toplu taşıma hizmetleri verilecek. Bisiklet yollarının işgali son bulacak. TEM otoyoluna yapılacak özel bağlantı yolları ile hem MEGABÜS hattına, hem de şehrin diğer kısımlarına ulaşım kolaylaşacak. Yeni imar planlarında titizlikle planlanan, yeni katlı otoparklar ve halka açık yer altı otoparkları ile park sorunu azaltılacak! Doğal kaynaklarımızdan Küçükçekmece Gölüne yapılacak projelendirmeler ile suyolu ulaşımı mümkün hale gelecek.

.

İMAR PROJELERİ

Şunu özellikle belirtmeliyim, Tüm projelerimiz halkın çıkarlarına öncelik tanıyarak yürütülecek. Ranta değil, Halka hizmet edeceğiz! İlçemizdeki yeşil alan miktarı, dünya standartlarının çok gerisinde. Daha yeşil bir çevre için, çağdaş yaşam standartları sağlanacak. İbadethaneler arasında ayrımcılığa son verilerek, ihtiyaç duyulan yerlerde eşitlik ve adaletle cem evi ve camilerin yapım ve onarım işleri desteklenecektir. Başakşehir Deprem Haritası, Etüt, Afet ve Toplanma Alanları oluşturulacaktır. Rantçılara değil, halkın güvenliğine hizmet edeceğiz! Mahalle mahalle, gerekirse sokak sokak, projelendirip, halkın seveceği şekilde düzenlemeler yapacağız. Çünkü biz oy verenlerin değil, herkesin sorunları ile ilgilenmek için geliyoruz.

EĞİTİM BİZİM İÇİN OLMAZSA OLMAZLARIMIZDAN!

İlçemizde okul ve okula ulaşım da en büyük sorunların başında geliyor. Aileler, evlatlarını başka ilçelere göndermek zorunda kalmayacaklar. Donanımlı okul sayısının çoğaltılması için planlama yapacağız. Gerek imkân, gerekse teknolojik donanım yönünden okullarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yoksul ve imkânı kısıtlı öğrencilerimize biz sahip çıkacağız. Böylece gençlerimiz arasında eşit şartlar oluşturulacak. Çocuklarımız ve gençlerimiz için yaşam boyu eğitim sistemleri kurulacak. İnovasyon dünyasında öncü gençler yetiştireceğiz. İlçemizin çağa adapte olması için “Bilim ve Teknoloji Merkezi” kurulacak. Gençlerimiz dünyayla yarışacak. Hem öğrencilerimizin öğrenci yurdu sorunu çözülecek, hem de ilçemizde yapılacak ulusal ve uluslararası aktiviteleri teşvik edecek konuk evleri açılacak. İlçe genelinde bilgiye erişimi kolaylaştıracak geleneksel ve teknolojik kütüphaneler kurulacak.

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİ BAŞAKŞEHİRDE YAŞAYACAĞIZ!

İlçemizde yaşayan kadın, çocuk, yaşlı ve gençlerin, sosyal ve kültürel hayata katılımını desteklemek, eğitim faaliyetlerini büyütmek ve mahalle kültürünü geliştirmek amacıyla, her bölgeye ‘Mahalle Evleri’ kurulacak. “Kardeş Sofrası” projesi ile hiç kimse aç uyumayacak. İlçe genelinde, ekonomik durumu yetersiz ailelere yapılan sosyal yardımlar, yoksulluk envanteri limitlerine göre güncellenecek. Şahintepe, Altınşehir ve Güvercintepe gibi, ihtiyaç duyulan her mahallede ‘Taziye Evleri’ kurulacak. Site ve blok ortak alanlarına ‘Komşu kamelyaları’ konumlandırılacak. Komşuluk ilişkilerinin canlanması ve kent aidiyetinin toparlanması amaçlanacak. Emekliye ayrılan değerli insanlar, tekrar topluma kazandırılacak. Onların tecrübe, düşünce ve fikirlerinden yararlanılacak. İlçemizde modern ve kapalı semt pazarlarının sayısı arttırılacak. Üreticiden halka direkt, uygun fiyatlı satışın gerçekleşeceği “çadır günleri” konsepti hazırlanıp, yaygınlaştırılacak. Toplum Danışmanlık Merkezleri aracılığıyla, evlilik öncesi-sonrası eğitimleri, okuma-yazma seferberlikleri, yurttaş hakları gibi toplumsal konularda danışmanlık hizmeti verilecek.

ÇEVRE DEMEK, YAŞAM KALİTEMİZ DEMEK!

İBB başkan adayımız Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul genelindeki 15 vadi projesinden, İlçemiz sınırlarında kalan vadilerin takipçisi, bileşeni ve destekçisi olacağız. Altı halka açık kapalı otopark olan, “Yeşil Nefes” bahçeleri kurulacak. Ekolojik ürün yetiştiriciliği desteklenecek. Hem doğallık ve sağlık, hem de istihdam sağlanacak. “Organik Ürünler” pazarı kurulacak. Gerek ilçemizde üretilmesi desteklenen ürünler, gerekse organik ürün satışı yapan esnafımız desteklenerek, doğal ve sağlıklı ürünlere ulaşım kolaylaştırılacak. Hobi bahçeleri ve Başakşehir botanik bahçesi faaliyete alınacak. Atıl ve halka faydası olmayan hiç bir proje kalmayacak. Çocukların doğal hayatı daha yakından tanıyabilmeleri için “O Köy Bizim Köyümüzdür” projesi hazırlanacak. Bu kapsamda bir köy kurulacak. İstihdama ve ilçe turizmine katkı sağlanacak.

KÜLTÜR, SANAT, SPOR VE TURİZM BİR İLÇENİN 4 ANA YAŞAM DAMARIDIR!

4 mevsim kültür sanat festivalleri düzenlenecek. Sanatı hayatımızın parçası haline getirerek, sosyalleşmeye ve istihdama destek olacağız. Başakşehir üç boyutlu sanat merkezi hizmete açılacak. Günümüz teknolojileri, gençlerimizle buluşacak, dünyaya açılmaları için vizyoner bakışlara sahip olmaları sağlanacak. Yöresel kültürlerin tanıtılması için çeşitli etkinlikler ve festivaller düzenlenecek. Kültürümüz gelecek nesillere aktarılacak, bölge ekonomisine katkı sağlanacak. Neşet Ertaş Halk Müziği Merkezi kurulacak. Halkımızın müziğe olan ilgisi, bu eğitim kurumunda işlenerek, hem sosyal hayatımız zenginleşecek, hem de ilçemizden yeni sanatçılar çıkmasının önü açılacak. Hoşdere Roman Müzik Akademisi faaliyete başlayacak. Bu akademi sayesinde, Roman halkımızın yaşam biçiminin parçası müziğin, sanat dünyasına entegresi sağlanacak. Gencinden yaşlısına isteyen herkese satranç eğitimleri verilecek. Bölgesel, okullar arası turnuvalar düzenlenecek, bu alanda meraklılarının uluslararası yarışmalara katılması sağlanacak. Başakşehir Kent Tarihi yazılacak. Başakşehir’in her bölgesinin tarihi gelişimi incelenip, belgelenecek. Yaşayan tarih mirasçılarının hatıraları ve tecrübeleri kayıt altına alınacak. Başakşehir Kent Müzesi kurularak, Başakşehir’in gerek kültürel gerekse geleneksel tarihini canlı tutmak, geçmişinin geleceğine ışık tutması sağlanacak.

Altınşehir, Yarımburgaz mağaraları turizme açılacak. Atıl vaziyetteki bu bölgenin restorasyonu ile hem kültürel hem de ekonomik olarak bölgeye katkı sunulacak. Şamlar Mahallesinde, belediye botanik bahçeleri ve sosyal tesisleri kurulacak, halkımızın hizmetine sunulacak. Sazlıdere Barajı etrafı, rekreasyon alanı olarak düzenlenecek, park, bahçe, dinlenme, yürüme ve yeşil alanlardan oluşan bir tesis ile halkın hizmetine sunulacak. Halkımızın ihtiyaçlarına göre, her mahalleye özel, Halk oyunları, bale, jimnastik kulüpleri gibi birçok kulüp aktif olarak kullanılacak.

Her mahallede amatör spor kulübü açılmasına destek verilecek. Her mahalleye, ihtiyaca göre yeni spor tesisleri açılacak ve tüm branşlarda çeşitli müsabakalar düzenlenecek.

BU DÜNYADA YALNIZCA İNSANOĞLU YAŞAMIYOR, SOKAKTAKİ CANLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ!

Sahipsiz sokak hayvanları için ‘Hayvan Dostu Politikası’ hazırlanacak. Sokaktaki hiç bir canımız, sağlık kontrolleri, gıda ihtiyaçları ve barınak konularında yoksun ve kimsesiz kalmayacak. Çağa uygun ve yetkin “Hayvan hastanesi” kurulacak. Hem sokak hayvanlarına, hem de evcil hayvanlarımıza ihtiyacı olan tüm sağlık hizmetleri sağlanacak. Donanımlı barınaklar kentin her noktasına yayılacak. Barınağa alınan canlarımız, şehrin dışında hayattan kopuk olmayacaklar. Kentin içinde, modern barınaklarda hem ziyaret hem de sahiplendirme yapılması kolaylaştırılacak. Her mahallemizde, yeterli miktarda belirlenen yerlere konuşlanacak mama istasyonları, hayvan dostlarımıza kesintisiz beslenme imkânı sağlayacak. Sahipsiz hayvan rehabilitasyon ve tedavi merkezleri kurulacak. Gerek personelimiz tarafından tespit edilen, gerek halkımız tarafından getirilen her sahipsiz hayvanımızın sağlık hizmetleri, bu tesislerde verilecek. Kurulan barınaklar ve rehabilitasyon merkezlerimizde, bakımı tamamlanan sokak hayvanlarını sahiplendirme projesi hayata geçirilecek. Gerekli bakımları yapılan ve sahaya bırakılan hayvanların takibi yapılarak, hayvan nüfusu kayıt altına alınacak. Her bir sevimli dostumuzun sağlığı ve hayatı garanti altına alınmış olurken, sosyal hayata negatif etki vermesinin önüne geçilecek.

ENGELSİZ BAŞAKŞEHİR PROJELERİMİZ İLE ENGELLİLERİMİZ RAHAT EDECEK!

Engelli vatandaşlarımıza, aciliyet ve ihtiyaç durumuna göre 24 saat belediyecilik hizmeti verilecek. Engelli vatandaşlara yönelik ulaşım kolaylıkları sağlanacak ve takibi yapılacak. (Yol, asansör, tuvalet, ibadet, bina giriş çıkışları) Engelli evlatlarımızın özel bakım alabilmeleri, sosyal hayata en iyi şekilde adapte olabilmeleri için Engelli çocuk kreşi hizmete açılacak. İstihdamda öncelik verilecek. Park alanları içine engelli bireylerin spor yapmalarını kolaylaştıracak ekipmanlar, aletler konulacak.

SAĞLIK DEMEK, YAŞAM KALİTEMİZ DEMEK!

PSM ile çocuk, ergen ve yetişkinlerin ruh sağlığı alanında destek merkezleri oluşturulacak. Hem sağlık hem de manevi anlamda, hiç kimse kendini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek. Koruyucu ve önleyici sağlık ilkesiyle, kadın hastalıkları ile ilgili tanı, teşhis ve tedavi merkezleri (Kadın Sağlığı Tarama Merkezleri) projesi devreye alınacak. Meslek hastalıkları ile mücadele etmek, işçilerin yaşam kalitesini artırmak için ‘İşçi Sağlığı Ve Mesleki Hastalıklar Tıp Merkezi’ açılacak. Belediye bünyesinde ‘Koruyucu Diş Hekimliği Ünitesi’ kurulacak. Halkımızın diş sağlığı hizmetlerine erişimi kolaylaştırılacak.

Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kurulacak. Evlatlarımızın ağız ve diş sağlığı konularında hem eğitimleri, hem de teşhis ve tedavileri konusunda, maddi ve manevi ulaşılabilir hizmetler sunacak. Tüm yıla yayılan, toplumumuzun ihtiyaçlarını karşılayabilecek miktarda, toplu sünnet uygulamaları yapılacak. İlçemizde faaliyet veren hastanelerden alınan kotalar dâhilinde, ihtiyaç sahibi ve yoksul vatandaşların ücretsiz muayene edilmesi sağlanacak. Yaşlı, engelli, yoksul, kimsesiz, bakıma muhtaç yurttaşların, Gerek hastaneye gidiş gelişlerde, gerek tedavi merkezlerine gidiş gelişlerde, ihtiyacı olduğunda ücretsiz hasta nakilleri yapılacak. Düzenli programlarla sağlık seminerleri organize edilecek. Halkımızın sağlık konusunda yanlış bildikleri düzeltilecek, erken teşhis gibi önemli konularda bilgilenmesi sağlanacak. Uyuşturucu ile mücadele destek projeleri gerçekleştirilecek ve ’Psikolojik Kriz Merkezleri’ açılacak. Genciyle yaşlısıyla bağımlılığı olan insanlarımıza sahip çıkılarak, sağlıklı bir yaşama kavuşmaları sağlanacak.

KADIN ve AİLE PROJELERİ İLE KADINLARIMIZ HAYATIN MERKEZİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAK

Yabancı dil, bilgisayar öğrenme kursları ve kitap okuma kulüpleri, kadınların eğitim kültür hayatına dokunacak. Kadın Edebiyat Kulübü kurulacak. Kültürün temeli kitaptır felsefesiyle edebiyatın her alanında gruplar ve kulüpler oluşmasını sağlayacağız. Kadın Sanat Evleri açılacak. Kadınlarımıza sanatın her alanında imkân sağlanacak. Kadın koroları, halk oyunları modern dans ekipleri oluşturulacak.

Gelir düzeyi düşük annelere ilk 6 ay ücretsiz bebek bezi sağlanacak. Şiddet mağduru kadınların kamusal hizmetlerden ücretsiz faydalanma hakkı güvence altına alınacak. Kadın sığınma ve dayanışma evlerinin sayısı ve kalitesi nicelik ve nitelik olarak arttırılacak. Aile içi eğitimler verilecek. Aile içi şiddet, çocuk gelinler, töre cinayetleri gibi konularda toplumun kanayan yaraları sarılacak.

Kadın üretim kooperatifleri ve ‘Kadın El Emeği Pazarları’ kurulacak. Kadın, üretimin merkezinde olacak. Kadın Beceri ve Proje Merkezleri’ iş bilgisi ve üretim odaklı olacak. Vakit geçirilen bir mekân değil, gerçek bir eğitim ve üretim alanları olacak. Kadın istihdam merkezleri açılacak. İşverenler ve iş arayan kadınlarımız arasında köprü vazifesi görecek, kadınlarımıza istihdamda öncelik tanıyacağız.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, belediye kadın personeli ücretli izinli sayılacak. Emekçi kadınlarımızı sözde değil, gerçekten unutmayacağız. Başakşehir Stadı’nda kadın tribünü açılacak. Kalabalığın heyecanını kadın kadına yaşamak isteyenler için bu imkân sağlanacak. Kadın bisiklet kulübü oluşturulacak. Bisikletle ulaşımın yaygınlaşmasını ve sağlıklı yaşamı destekleyeceğiz.

HAYATIN USTALARI İÇİN PROJELERİMİZ VAR!

İleri yaştaki, emekli vatandaşlarımıza, hayatlarının ikinci baharında evde oturmak yok. Hayattan kopmamaları, sosyalleşebilmeleri adına, kültür gezisi programları yapılacak. İhtiyaç sahibi yaşlılarımızın bakım ve barınma hizmetlerinin sağlanacağı Şefkat Evi kurulacak. Aynı zamanda, tüm emeklilerimizin sosyalleşebileceği bir ortam sağlanmış olacak. İleri yaştaki sevgili büyüklerimizin hayattan keyif aldığı bir ilçe olacağız. Bu gaye ile spor etkinlikleri, kültürel etkinlikler, sosyal buluşmalar ve daha birçok etkinlikler düzenlenecek.

GENÇLİK PROJELERİ İLE GENÇLİK ENERJİSİ HAYATIMIZA YÖN VERECEK

Mahallenin temsilcilerinden oluşan, ‘Belediye Gençlik Meclisi’ kurulacak. Gençler yönetimde söz sahibi olacak. Ülkemizin daha iyi ellerde yönetilebilmesi için, geleceğin dürüst siyasetçisi olabilme adına tecrübe sahibi olacaklar. Gençlik kültür çalıştayları düzenlenecek. Kültürlü gençlerin yetişmesinde, büyük rol oynayacak bu çalıştaylar sayesinde, gençlerin birçok alanda liyakat sahibi olmasına katkıda bulunacağız. Yaz kampları ve dönemsel tatil organizasyonları ile gençlerin moral motivasyonu yükseltecek. Tatil dönemlerinde hem bolca eğlenecekler, hem de eğitimlerine katkıda bulunacağız. Gençlik Festivalleri ve Genç Yaşamlar Festivali düzenlenecek. Bu festivaller gençlerimiz için eğlence, ilçemiz için turizm ve istihdam kaynağı olacak. ‘Başakşehir Fidanları’ projesi kapsamında, gençlerle buluşma, gençlerin talep günleri ve genç başarı hikâyeleri kuşakları yapılacak. Gençler inovasyonda ve girişimcilikte desteklenecek. Gençlerle sosyal sorumluluk projeleri (yaşlılara yardım, ders çalıştırma, engelli vatandaşlarla ilgilenme) gibi insan odaklı etkileşimlere ağırlık verilecek.

ÇOCUK PROJELERİMİZ GELECEĞİMİZE YATIRIMDIR!

Tüm mahallelerde nitelikli ve çocuk dostu kreşler açılacak. Aileler çocuklarını sürekli ya da ihtiyaç duydukları her durumda bu kreşlere bırakabilecek, hastane vb. işlerini halledebilecek. İngilizce ve işaret dili eğitimi başta olmak üzere, 100’er çocuk kapasiteli, çok dilli eğitim merkezleri projesi hayata geçirilecek. 0-6 yaş arası çocuklar için süt bankası kurulacak. İlçemizdeki ihtiyaç sahibi hiç bir evladımız, temel gıda maddelerinde yoksunluk çekmeyecek. Çocuk Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi kurulacak. Aile içi şiddet sebebiyle ihtiyaç duyan her evladımıza koruma, bakım, psikolojik destek ve rehabilitasyon desteği verilecek. Çizgi Film Festivalleri, Mahalle lunaparkları, kukla tiyatroları gibi, çocuklarımızı eğlendirirken bilgilendiren, kültürel etkinlikler organize edilecek. Başakşehir oyuncak müzesi açılacak. Oyuncak sanayi, kültür, eğitim ve çocukluk tarihi konularında hem arşiv, hem de araştırmacı bir bilimsel kurum olarak çalışacak, çocuklarımız bu sayede hem eğlenecek, hem de öğrenecekler.

KAMPANYANIN HER DETAYI İŞÇİDEN EMEKÇİDEN YANA

Dolapdere sanayi sitesi içinde açılan merkez seçim koordinasyon merkezi ile işçi kardeşlerimizle yakın olmak istediklerini belirten AKMUGAN’a açılışta, İstanbul milletvekilleri Enis Berberoğlu, Gürsel Tekin ve Özgür Karabat, iyi partiden ve chpden bir çok parti yöneticisi ve yüzlerce partili eşlik etti.

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat; “Başakşehir’de yerel yönetimde iddia sahibiyiz ve son anketler gösteriyor ki artık anketlerde öndeyiz. Başakşehir İstanbul’un en büyük 10 bütçesinden birine sahiptir. İbb’den de en büyük yardımı alan ilçelerden biridir. Ancak buna karşın, ne gelişmişlik açısından ne de huzur açısından bunun karşılığını alamamaktadır. Bu da bize bu bütçenin Başakşehir halkına aktarılmadığının kanıtıdır.

Başkan adayımız Abdulhadi Akmugan’ın en önemli özelliklerinden biri, halkımızın endişe duyduğu sandık güvenliği konularında geçmişte çok büyük kahramanlıklar göstermiş biridir. Her seçimde halkın oylarına sahip çıkmış, sabahlara kadar mücadele etmesiyle bilinen biridir.

Başakşehirde Sn. Abdulhadi Akmugan, İstanbul Büyükşehirde Sn. Ekrem İmamoğlu ile başarıya ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin; “ Bu ilçenin 2008deki haritasına bakacaksınız, bir de günümüze bakacaksınız. Kaybolan deprem toplanma alanlarına, milli emlak arazilerine bakacaksınız.. Sonra Muktedirlerin ve çocuklarının malına mülküne bakacaksınız, her birinde avmler, plazalar var. Bunlara bakınca göreceksiniz ki, bu beka meselesi, neyin beka meselesidir anlayacaksınız. 1 Nisandan sonra Halkın malı, halkta kalacaktır” dedi.

Chp ve İYİ Parti Başakşehir belediye başkan adayı Abdulhadi AKMUGAN, son olarak şunları söyledi;

“Yeminli Mali Müşavirim, bilirim ki hareket olmadan bereket olmaz. Başakşehir’i akşamları dönülen değil, 7/24 yaşayan bir şehir haline getireceğim." Aşkla ve sevgiyle, yürekten bağlı olduğum sevgili Başakşehirli hemşehrilerim... Benim için en büyük aşk "Başakşehir", çünkü, benim de, tıpkı sizler gibi tüm sevdiklerim burada yaşıyor... 1 Nisan’dan sonra "Başka bir Başakşehir" vizyonu ile hep birlikte mutlu günlere doğru çok çalışacağız; "Huzurlu, Yaşanabilir, Çağdaş bir Başakşehir" idealini birlikte başaracağız. Milli ve manevi değerlerimizi savunan, kent sorunlarına duyarlı, emeğe ve emek hakkına sahip çıkan bir çizgide yaşamımı sürdürdüm. Memleketimizin geleceğini, yeri ve zamanı geldiği, görev hasıl olduğu zamanlarda, maddi manevi her fırsatta ve her platformda savundum. "Evlatlarımızın mutlu geleceği" için, dün olduğu gibi yarın da, ömrüm yettiğince devam edeceğim...

Biz bu göreve talibiz. Size söz veriyoruz; Verdiği sözü tutan, güvenilen, güven veren, halkın taleplerine duyarlı, sokağı dinleyen bir yönetim olacağız. Ben değil biz varız anlayışında, mücadeleci, toplumla diyalog kuran, ötekisi olmayan bir yönetim olacağız. İlçemizin her sokağında; rant değil, çözüm üreten, gayretli, dinamik ve dinç bir yönetim olacağız. Halkımızın taleplerine duyarlı, dinleyen, anlayan, ortak akla inanmış, demokrat bir yönetim olacağız. Bu istek ve arzuyla, yeni bir heyecan, yeni bir gelecek oluşturmak, büyük hayaller kurmak, sorgulanabilir, denetlenebilir, şeffaf bir yönetim, gençlerin ve kadınların daha aktif çalıştığı bir yapı kurabilmek, ortak bir akılla yaşadığımız şehri geleceğe taşımak için, biz hazırız…

Bizde HALK'ın sözü geçer!

Hadi Akmugan Kimdir?

1965 yılında Iğdır'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Iğdır'da tamamladım. Eskişehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden yüksek dereceyle mezun oldum ve iş hayatına atıldım. Süreç içinde önce Serbest Muhasebeci, sonra sınavla Mali Müşavir, ardından yine sınavla Yeminli Mali Müşavir oldum. Bir üniversitede öğretim görevlisi olarak Maliyet Muhasebesi dersleri verdim. Muhasebe ve Denetim alanında tezli yüksek lisansımı tamamladım. Halen doktora eğitimime devam etmekteyim. Aynı zamanda bağımsız denetçiyim. 2009 yılında CHP Başakşehir Belediye Meclis Üyeliği görevine seçildim. 2014 yılında İBB Meclis Üyesi ve CHP Başakşehir Grup Başkanvekili görevlerini üstlendim. Başakşehir'de ve İBB'de ortaya koyduğum performanslarla ulusal basında ve televizyon kanallarında çarpıcı gündemler yarattım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

www.abdulhadiakmugan.com


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner272