Yerel seçimlere az bir süre kala siyasi partiler içindeki kadro belirleme süreçleri de devam ediyor.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, canlı yayında yaptığı açıklamalarla AK Parti'nin Olağanüstü Kongre takvimini bildirdi. Dağ, AK Parti olağanüstü kongresinin 7 Ekim'de yapılacağını söyledi.

İMAMOĞLU'NA ELEŞTİRİ

CHP'nin elindeki büyükşehir belediyeleri üzerinden eleştirilerde bulunan Dağ, şunları söyledi;

"AK Parti 5 yıl daha iktidarda olacak bir siyaset. Bir kültürümüz var, tecrübemiz var. Yerel yönetimler başkanlığımız lokomotif görevi görür. Mevcut görevde olan belediyelerin performansı takip ediliyor. Hangi adaylarla kazanabiliriz onun çalışması yapılıyor. Bir önceki takvime bakacak olursak, adayların tamamı kasım ayında belli olacak diyemeyiz. Ekimde kongremiz var. Şu anda tarih vermek mümkün değil ama bir önceki döneme baktığınız zaman kasımda sürecin başladığını görüyoruz.

Esenyurtlu çocukların eğitim temelleri atılıyor Esenyurtlu çocukların eğitim temelleri atılıyor

Mayıs 2023 seçimleri, CHP'nin karne seçimlerinden biriydi. Nüfusun yüzde 50'den fazlasını yöneten belediyeler CHP'de. İktidar yerelde başlar sloganıyla başlamışlardı. Mart 2024 seçimleri CHP'li belediye başkanlarının karnesi olacak. İlk karneyi aldılar, işçi çıkarmayacağız dediler çıkardılar. Bu 5 yıllık süreçte yaptıklarını önlerinde görecekler. Karneleri zayıflarla dolu. Genel başkanlığa aday adayı olan belediye başkanları var ama bir türlü belediye başkanı olamadılar."

Editör: Editör Yazar