Devlet bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar için Karayolları Genel Müdürlüğü 2023 yılı için iyi haber verdi. 3 bin yeni personel alacak Karayolları Genel Müdürlüğü, başvuruları kabul etmeye başladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü 3 bin sürekli işçi alımı yapacağını duyurmasının ardından, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gündemdeki yerini aldı. Farklı meslek gruplarında yapılacak olan personel alımı başvuruları İŞKUR internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilecek.

BAŞVURULAR BAŞLADI

3000 personel alımı İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Başvurular 27 Nisan - 02 Mayıs tarihlerinde alınacak ve 5 gün ilanda kalacak.

Son dakika; Kripto paralara işlem vergisi oranı belli oldu Son dakika; Kripto paralara işlem vergisi oranı belli oldu

BAŞVURU EKRANI

Başvurular esube.iskur.gov.tr internet sitesi üzerinden ve ALO 170'i arayarak yapılabilecek.

HANGİ MESLEK GRUPLARINDAN ALIM OLACAK?

Ağır Makine Yağcısı, Asfalt Usta Yardımcısı, Aşçı Yardımcısı, Aşçı, Atölye Usta Yardımcısı, Bakım İşçisi, Beton Asfalt Serici Operatör Yardımcısı, Bina ve Mal Bakıcısı, Düz İşçi, Elektrik Tesisat ve Bakım Ustası, Greyder Operatörü, İş Makinesi Operatörü, Kalifiye İşçi, Makine Operatörü, Laboratuvar ve Uygulama Tesis Ustası, Marangoz, Sıhhi Tesisatçı, Sürücü Operatörü, Vinç Operatörü gibi meslek gruplarından alım yapılacak. Adaylarda aranan şartlar arasında en az İlkokul en fazla lisans mezunu olma şartı, 18-40 yaş aralığında bulunma şartı ve alınacak meslek grubuna göre yeterlilik şartları aranacak.

Editör: Editör Yazar