Bilim dünyası dört ayak üzerinde yürüyen Türk aileyi konuşuyor. Türkiye'de elleri ve ayakları üzerinde yürüyerek yaşamlarını sürdüren bir ailede, 'modern insanlarda' daha önce hiç rapor edilmemiş bir özellik bulundu. Sıra dışı Ulaş ailesi, 'Dört Ayak Üzerinde Yürüyen Aile' adlı belgesel sayesinde fark edildi.

İNGİLİZ BİLİM İNSANLARI İNCELİYOR

Aileyi inceleyen İngiliz bilim insanı Prof. Dr. Nicholas Humphrey, ailenin 19 çocuğundan 6'sının bu eğilimle doğduğunu keşfetti. Humphrey konuyla ilgili şunları aktardı:

"En olağanüstü bilimsel fanteziler altında bile 'modern insanın hayvan durumuna' geri dönebileceğini hiç beklemiyordum. Bizi hayvanlar dünyasının geri kalanından ayıran şey, diğer pek çok özelliğimizin yanı sıra, iki ayak üzerinde yürüyen ve başımızı havaya kaldıran bir tür olmamızdır."

"EVRİMLEŞMEDİLER DEMEK AŞAĞILAYICI OLUR"

Türkiye'deki çalışmalar sırasında bilim insanları 'evrimleşme' sürecinin gerçekleşmiş olabileceğini öne sürse de Prof. Dr. Humphrey, bu teoriyi çürütmüş ve bunun 'son derece aşağılayıcı' ve 'bilimsel açıdan sorumsuzca' olacağını belirtmiştir.

15 Temmuz gecesi görevli emniyet müdür yardımcısı: O gece ortalıkta yoklardı 15 Temmuz gecesi görevli emniyet müdür yardımcısı: O gece ortalıkta yoklardı

NEDEN 'DÖRT AYAK'?

Ailedeki çocukların, diğer insanları etkilemeyen bir durum olan küçülmüş beyinciklere sahip olduğu tespit edildi. Liverpool Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre, çocukların iskeletleri insanlardan çok maymunlara benziyordu. Benzerliklere rağmen, aile primatlar gibi parmak eklemleri üzerinde yürümek yerine ellerini kullanıyor.

Editör: Editör Yazar