Akçansa’nın alternatif hammaddeleri kullanarak düşük klinkerli ve düşük karbonlu yeni ürünler geliştirme yönünde hayata geçirdiği ‘Sürdürülebilir Ürün Hareketi’, üretim ve kalitenin temel performans parametrelerinden ödün vermeden, iklim dostu ürünlerle daha sürdürülebilir bir geleceği destekliyor.

EN AZ YÜZDE 15 DAHA DÜŞÜK

Bu kapsamda yeni nesil hazır beton ailesinin bir ürünü olan Ecocrete, karbon emisyonunu en az yüzde 15 azaltırken, sunduğu dayanıklılık ve yüksek performans ile öne çıkıyor.

TRB Gönül Birliği Dernekleri Platformu Genel Başkanlığı'nı ziyaret ederek start verdi TRB Gönül Birliği Dernekleri Platformu Genel Başkanlığı'nı ziyaret ederek start verdi

Ürünün tasarımında geleneksel CEM I tipi çimento yerine daha çevreci ve düşük karbonlu çimentolar kullanılırken, uçucu kül ve öğütülmüş yüksek fırın cürufu gibi mineral katkılardan da yararlanılıyor. Böylece sürdürülebilir teknolojilerin kullanıldığı yenilikçi ürün yapısı ile klinker kullanım oranının düşürülmesi hedefleniyor.

YILMAZ: DOĞA DOSTU YAKLAŞIMIMIZI GÜÇLENDİRİYORUZ

Akçansa Genel Müdürü Vecih Yılmaz sürdürülebilirlik stratejileri kapsamında yeni ürün hareketlerinin daha yeşil bir geleceğe sağladıkları katkı açısından çok önemli bir noktada konumlandığını belirtti. Yılmaz şöyle devam etti; “Yeni nesil ürünlerimiz ile sürdürülebilirliğe odaklanırken, ürünlerimizin dayanıklılığından ve performansından da ödün vermiyoruz. Ecocrete hem iklim dostu yapısı hem de müşteri memnuniyetinde sunduğu yüksek kalite ile farklılaşıyor. Müşterilerimize projelerinde çevresel hedeflerine uygun malzemeler kullanabilmeleri için önemli bir seçenek oluştururken, sürdürülebilirlik hedeflerimizi destekliyoruz”. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Anıl Kılıçlı