Konya'da konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, vatandaşlara seslendi. 

Kendi yaşadığı bir hadiseyi de paylaşan Akşener, “Oğlum ben Hacıyım. 7 yaşından beri beş vakit namaz kılarım. Ama eğer sen sınavdan 86 alsan, ben 52 puan alan yakınımı mülakatla senin yerine tayin ettirsem batsın bu dünya, bu namazın bir manası yok.” dedi.

Sancaktepe’de Aşure bereketi paylaşıldı Sancaktepe’de Aşure bereketi paylaşıldı

İKTİDARA TERÖR ELEŞTİRİSİ

Akşener, partisine yönelik eleştirilere değinerek, "Ben Meral Akşener'im. Açtırma kutuyu söyletme kötüyü. Bu elime bugüne kadar terörist eli değmedi eğer değerse vallahi de keserim, billahi de keserim. Gaffar Okan'ın katilleri de bizim için terör örgütüdür." diye konuştu.

Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener, "O katilleri de azmettirenleri de buna göz yumanlara da eğer onlardan hesap sormazsam Cenabıhak benden hesap sorsun. Eğer bu cinayetin katillerini de azmettiricilerini de bulup yargıya teslim edip takip etmezsem namussuzum şerefsizim." ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Ankara'da seçildikten sonra sosyal belediyeciliğe odaklandıklarını kaydederek, çiftçilere yaptıkları tohum yardımlarıyla üreticiye 4,5 milyar lira kazandırdıklarını söyledi.

Akşener ve Yavaş daha sonra Karapınar ilçesinin Ortaoba köyünde partililerinin düzenlediği programa katılmak üzere kentten ayrıldı.

Editör: Editör Yazar