Türkiye'de giyim tarzlarına müdahale devam ediyor. Son olarak Kocaeli Gebze'de iddiaya göre Kocaeli Gebze Alaettin Kurt Anadolu Lisesi'nin okul yönetimi, 'açık giyindiği' gerekçesiyle bir kız öğrenciyi mezuniyet törenine almadı.

15 Temmuz gecesi görevli emniyet müdür yardımcısı: O gece ortalıkta yoklardı 15 Temmuz gecesi görevli emniyet müdür yardımcısı: O gece ortalıkta yoklardı

İDDİALARI YALANLAMADI
Gebze Alaettin Kurt Anadolu Lisesi, okul yetkilileri ise iddiaları yalanlamadı, yapmış oldukları uygulamanın okul yönetmeliğine uygun olduğunu belirterek savunma yaptı. Yetkililer, " Yönetim izin vermiyor" açıklamasıyla durumu geçiştirmeye çalıştı. Çocuklar daha sonra ilçe milli eğitim müdürünün müdahalesiyle törene alındı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin açıklama yapan Kocaeli Valiliği, "Gebze ilçemizdeki bir okulun mezuniyet töreninde meydana geldiği iddia edilen ve bazı sosyal medya hesapları ile basında yer alan iddia ve haberlerle ilgili olarak gerekli incelemeleri yapmak üzere Valiliğimizce iki Eğitim Müfettişi görevlendirilmiştir. Konu tüm yönleriyle incelenmektedir." ifadelerini kullandı.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı'nın da, olayla ilgili inceleme başlattığı bildirildi.

Editör: Editör Yazar