Ataşehir Belediyesi, yurttaşların aileleriyle birlikte sağlıklı bir ortamda kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak için ilçe genelinde uyguladığı park yapım, bakım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Ataşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şimdi de Mevlana Mahallesi, Sakarya Caddesi ile Menekşem Sokak kesişiminde bulunan 30 Ağustos Parkı’nda komple bakım ve yenileme çalışmaları başlatıldı.

BAŞTAN YARATILACAK

 Çalışmalar kapsamında 30 Ağustos Parkı’nın sahip olduğu yeşil alan korunarak, baştan aşağı; zemini, oturma grupları, yürüme yolları, sulama ve aydınlatma sistemleri, basketbol sahası, çocuk oyun alanı ve açık hava spor bölümü yenilenecek.

 Oyun alanlarında yenileme çalışmaları yapılırken güvenlik konusu da dikkate alınacak. Ayrıca park içerisinde mahalle sakinlerinin açık havada egzersiz yapabilmelerine imkân sağlayacak spor aletleri monte edilecek.

İmamoğlu: İmzalayın, işimize bakalım, hizmette yarışalım İmamoğlu: İmzalayın, işimize bakalım, hizmette yarışalım

ÇOK AMAÇLI YAŞAM ALANI

Toplam 10 bin 115 metrekare alana sahip 30 Ağustos Parkı’nda 6.370 metrekare yeşil alan bulunuyor. Parkın içerisinde 300 metre uzunluğunda yürüme - koşu parkuru, 110 metrekare çocuk oyun alanı, 160 metrekare basketbol sahası, 120 metrekare açık hava spor alanı, oturma alanları bulunuyor. Bu parkın içinde ayrıca Ataşehir Belediyesi’nin emekli yurttaşlara yönelik hizmet verdiği 30 Ağustos Emekli Kültürevi de yer alıyor. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar