Ataşehir Belediyesi tarafından her yıl “5 Haziran Dünya Çevre Günü” kapsamında düzenlenen Ataşehir Çevre Festivali, “Kentte Yeşil Geleceğimiz” temasıyla bu yıl 14. kez yapıldı.

SIFIR ATIK FARKINDALIĞI

Ataşehir Belediyesi, sadeliği hayatın tüm alanlarına yaymayı ve dünyanın daha yaşanabilir olması için "Sıfır Atık" farkındalığı oluşturmayı hedefleyerek zengin içerikli bir festival programı hazırladı.

Deniz Köken yeni dönem için projelerini tanıttı Deniz Köken yeni dönem için projelerini tanıttı

“SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA”

Açılış konuşmalarıyla başlayan festivalin ilk gününde; ”Döngüsel Ekonomi ve Çevresel Sorunlar”, “İklim için Mücadele” ile “Sürdürülebilir Bir Dünya” konuları üzerine söyleşiler gerçekleştirildi.

“Kentte Yeşil Geleceğimiz”  temasıyla ile düzenlenen festivalde, doğaya emek veren sivil toplum kuruluşları, dernek, topluluklar, çevre aktivistleri kendi mücadelesini ve çalışmalarını aktardığı stantlarıyla yer aldı. E-atık sökme ve inceleme, nefes, atıklardan çalgı yapımı, seramik, karikatür çizimi, tamir – onarım, DJ performansı gibi birçok etkinlik ve atölye çalışmaları düzenlendi.

Dopdolu programıyla Atatürk Mahallesi Amfili Park'ta başlayan Çevre Festivali 11 Haziran Pazar günü de söyleşiler, etkinlikler ve atölyelerle devam edecek. Ayrıca sevilen müzik grubu Sattas da festivalde sahne alacak. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Anıl Kılıçlı