Jandarma Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü kutlamalarının bir alışveriş merkezinde yapılması, sosyal medyada ciddi tartışmalara yol açtı. Kutlama görüntülerinin sosyal medyada yayılmasıyla birlikte, birçok kullanıcı etkinliğin mekân seçimini eleştirdi.

Jandarma Teşkilatı, her yıl düzenlediği kuruluş yıl dönümü kutlamalarını bu kez bir alışveriş merkezinde gerçekleştirdi. Etkinlikte, jandarma personeli ve halk bir araya geldi. Ancak, kutlamaların bir alışveriş merkezinde yapılması, sosyal medyada birçok kişi tarafından uygun bulunmadı.

Görüntülerde, alışveriş yapan vatandaşların ve jandarma personelinin bir arada olduğu etkinlikte, jandarmanın araç ve teçhizatlarının sergilenmesi de yer aldı. Eleştirilerin odağında, böyle önemli bir kutlamanın daha resmi ve anlamlı bir mekânda yapılması gerektiği görüşü bulunuyor.

Sosyal medya kullanıcıları, "Jandarma Teşkilatı'nın böylesine önemli bir yıl dönümünün alışveriş merkezi gibi ticari bir mekânda kutlanması, kurumun ciddiyetine ve tarihine gölge düşürür" şeklinde yorumlar yaparken, bazıları ise etkinliğin halka yakın olmasını olumlu buldu.

Tartışmalar sürerken, Jandarma Teşkilatı'ndan veya ilgili yetkililerden henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Etkinliğin düzenlenme yeri ve biçimi konusundaki eleştiriler, kamuoyunda geniş yankı uyandırmaya devam ediyor.

Arnavutköy Belediyesi Kanal İstanbul güzergahından arsa satıyor Arnavutköy Belediyesi Kanal İstanbul güzergahından arsa satıyor

ÖZDAĞ: HANGİ AKLI EVVEL BU GÖSTERİYE İZİN VERDİ?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, videoyu paylaşarak şunları söyledi;

"Jandarma savaşan, şehit veren, gazileri her gün karşımıza çıkan Türkiye’nin NATO dışındaki muharebe kabiliyeti yüksek ordusudur. Saray rejimi jandarmayı İçişlerine bağlayıp, sancaklarını elinden alıp, büyük bir hata yapmıştır. Osmaniye’de hangi aklı evvel bu gösteriye izin verdi ise Jandarma ve şehitlerine, gazilerine saygısı yok. Halkla ilişkiler böyle olmaz."

Editör: Editör Yazar