İstanbul genelindeki metro hatlarında yürüyen merdivenlerin bir kısmı bakım bir kısmı da arıza gerekçesiyle çalıştırılmıyor. 

Eyüpsultan da İstanbul da yeşile bürünüyor Eyüpsultan da İstanbul da yeşile bürünüyor

155 YÜRÜYEN MERDİVENDE SORUN

İBB hangi hatlarda çalışmayan asansör ve yürüyen merdiven bulunduğuna ilişkin Metro İstanbul internet sitesinden bilgilendirilme yapıyor. Metro İstanbul güncel verilerine göre; İstanbul genelinde 8 metro hattında 155 yürüyen merdiven kullanım dışı bırakıldı. M1 hattında 8, M2 hattında 36, M3 hattında 12, M4 hattında 21, M5 hattında 12, M7 hattında 24, M8 hattında 25 ve M9 hattında ize 17 yürüyen merdiven kapalı durumda.

ENGELLİ, YAŞLI VE ÇOCUKLU ANNELER MAĞDUR OLUYOR

Bu hatlardan birinde ise herkesi şaşırtan bir görüntüye rastlandı. Yenikapı-Kirazlı metro hattı üzerindeki Bağcılar Meydanı istasyonunda yürüyen merdivenin önü boydan boya ahşap panelle kapatıldı. Metrodan inince bir duvarla karşılaşan yolcular, uzaktaki merdivenlere yönlendiriliyor. Bu durumdan en çok ise yaşlı, engelli, hamile ve çocuklu kadınlar olumsuz olarak etkileniyor.

ÖZDEMİR: MEGAKENTTE VATANDAŞLAR YAYA KALDI

İBB Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı da olan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, mağduriyet yaşayan vatandaşlar adına İBB’ye şu uyarılarda bulundu: “Ulaşımın hangi aşamasına dokunsanız bir sorunla karşılaşıyorsunuz. Bu kadar geniş bir ulaşım ağının bulunduğu megakentte vatandaşlar adeta yaya bırakılıyor. Araçlar sağlam olsa istasyonlarda, duraklarda aksaklıklar ortaya çıkıyor. Şimdi de yürüyen merdiven çilesi yaşıyoruz. İBB, sorunların üstünü örterek çözüm ürettiğini sanıyor. Yürüyen merdivenlerin önündeki engellerin kaldırılarak vatandaşın hizmetine sunulması lazım.”

Editör: Editör Yazar