Bağcılar’da gençlerin futboldaki geleceklerini şekillendiren bir kilometre taşı olarak görülen Bağcılar Güneşli Spor Kulübü’ne ihale darbesi vuruldu.

Bağcılar Güneşli Spor Kulübü, yaptığı yazılı açıklamada usulsüz bir ihale yoluyla kulübün resmi binasının gasp edildiği paylaşıldı. Kulüp, herhangi bir tebligat yapılmadan çilingirle gelinip kilitlerin değiştirildiği ve binaya deyim yerindeyse ‘çöküldüğünü’ ifade etti.

Bağcılar Güneşli Spor Kulübü tarafından yapılan resmi açıklama şöyle;

Kamuoyuna Duyurulur

Bağcılar İmam Hatip Lisesi Halı Sahasının bulunduğu yerde Bağcılar Güneşli Spor Kulübüne ait resmi kulüp binası okul aile birliği tarafından hiç bir tebligat yapılmadan çilingir çağırılarak tesisimize yasal olmayan yollarla girilmiştir. Kilitler değiştirilmiştir.

Adalar'da 'Atlı faytonlar geri gelsin' talebi Adalar'da 'Atlı faytonlar geri gelsin' talebi

Bağcılar Güneşli Spor Kulübünün kendi yaptırdığı bina yasa dışı yollarla çilingir mahiyeti ile gasp edilmiştir. Geleceğimizin teminatı çocukların spor yaptıkları tesis ve kurumsal bir amatör spor kulübü olan Bağcılar Güneşli Spor Kulübünün resmi adresine çilingir çağırılarak girilmiştir.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Tesisin içerisinde bulunan Bağcılar Güneşli Spor Kulübü tarafından yaptırılan tesis ve kulüp binasına izinsiz girilmiştir.

İhale şartnamesine yazılmayan demirbaş ile yapılan ihale hükümsüzdür. İhale şartnamesini hazırlayanlar, ihaleye çıkaranlar hakkında yasal hakkımızı kullanacağız.

Geleceğimizin teminatı çocukların spor yapmalarının önüne geçen bu zihniyet Türkiye Yüzyılına darbe vurmuştur. Bir amatör spor kulübü olan kulübümüzün resmi adresi  birilerinin malı değildir. Yüzlerce gencin evidir, yuvasıdır.

Hiç bir tebligat yapılmadan çilingir mahiyeti ile girilen kulüp binamıza giremiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı'nı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı olaya el koymasını bekliyoruz.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından amatör spor kulüpleri mağdur edilmeyecek sözüne rağmen protokol imzalanmadan yangından mal kaçırırcasına yapılan hukuksuz işlemler derhal durdurulmalıdır.

Bugün bir amatör spor kulübü sokağa atılmamış, geleceğimizin teminatı yüzlerce çocuk sokağa atılmıştır. Bu utanç tablosu Türkiye yüzyılına yakışmamaktadır.

Bağcılar Güneşli Spor Kulübü olarak kulübümüzün haklarını ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın haklarının sonuna kadar savunucusu olacağız.

Uygulamadan dönülmediği takdirde yasaların bize vermiş olduğu hukuksal yollar başta olmak üzere her türlü yasal eylem yapılacak Türk kamuoyunun dikkati çekilecektir.

Saygılarımızla

Bağcılar Güneşli Spor Kulübü Yönetim Kurulu

Editör: Editör Yazar