İptal edilen Havaray projesi imar planından da çıkarıldı İptal edilen Havaray projesi imar planından da çıkarıldı

Eyüpsultan’ın Ruhu ve Dokusu: Hediyem Eyüpsultan ve ESMEK Mağazaları

Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen, Eyüpsultan Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) El Emeği Ürünleri Satış Mağazası ile Eyüpsultan’ın ruhuna ve dokusuna uygun ürünlerin satıldığı Hediyem Eyüpsultan mağazalarını ziyaret etti.

Başkan Özmen: "Tüm İstanbullu Hemşehrilerimizi Mağazamıza Bekliyoruz"

Başkan Özmen, öncelikle Eyüpsultan Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim alan özel öğrencilerin ve Eyüsultanlı kadınların el emeği ürünlerinin satıldığı “Hediyem Eyüpsultan” mağazasını gezerek incelemelerde bulundu. Başkan Özmen, “Üretici kadınlar, engelli ve sosyal hizmet alan hemşehrilerimiz için bir gelir ve istihdam fırsatı sunan mağazamızı tüm İstanbullu hemşehrilerimize tavsiye ederim. Eyüpsultan'a gelen misafirler artık tamamen Eyüpsultan'a özgü tasarlanmış bu ürünlerden alarak sevdiklerine hediye edip, yanlarında Eyüpsultan'dan bir hatıra götürebilirler” dedi.

ESMEK El Emeği Ürünleri Satış Mağazası: Üreticiyle Tüketiciyi Buluşturan Merkez

Başkan Özmen, mağaza ziyaretinin ardından ESMEK El Emeği Ürünleri Satış Mağazası’nı gezdi. Burada üreticilerle tüketicileri bir araya getiren ESMEK El Emeği Ürünleri Satış Mağazası hakkında bilgi aldı. Özmen, “Yüzlerce üretici kadının el emeği, nadide ürünlerini tüketiciyle buluşturduğu mağazalarımıza tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

500 Yıllık Geleneğin Yeniden Hayat Bulduğu Atölye: Eyüp Oyuncakları

Başkan Özmen, ziyaretlerine Eyüp Oyuncakları Atölyesi’nde devam etti. Burada, 500 yıllık bir Eyüpsultan geleneği olan Eyüp oyuncakçılığının yeniden hayat bulduğunu belirtti. Özmen, “Çocuklar için eğitici, antibakteriyel ve doğa dostu ahşap oyuncakları tüm İstanbullu hemşehrilerimize tavsiye ediyorum. Mutlaka mağazamızı gezip, Somut Olmayan Kültürel Miras olarak değerlendirilerek Ulusal Envantere de kaydedilen bu tarihi oyuncakları görmeliler” dedi.

Editör: Yusuf Hakkı Doğan