Türkiye'de toplumsal psikolojinin durumu mental olarak aşırı derecede sağlıksız bir nesil yetiştiriyor. Bunun son örneği İstanbul Sancaktepe'de yaşandı.

İddiaya göre babasının kendisine çok fazla karıştığını ifade eden 14 yaşındaki çocuk, babasını uyuduğu sırada 20 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

An be an kaydedildi; Erzincan'da maden çökme görüntüleri dehşete düşürdü An be an kaydedildi; Erzincan'da maden çökme görüntüleri dehşete düşürdü

"YABANCI BİRİ VAR"

Fatih Fatih Gürbüz K.’nın eşi, Çiğdem K. araçla 14 yaşındaki oğlu K.K.’yı okula götürmek için dün saat 07.00’de siteden çıktı. Telefonunu unuttuğunu söyleyen K.K. eve geri döndü. Eve giren çocuk, odasında uyuyan babasını 20 yerinden bıçakladı. K.K. annesinin yanına koşarak gelerek evde yabancı birisinin olduğunu söyledi. Çiğdem K. eve gittiğinde, eşini kanlar içerisinde yatarken buldu. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından Fatih Gürbüz K.’nın hayatını kaybettiği belirlendi.

Olayın ardından kaçan K.K., kısa süre sonra bir akaryakıt istasyonunda polis tarafından yakalandı.

"BENİ BASKETBOL KULÜBÜNDEN ALDI"

Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen K.K.’nın ilk ifadesinde babasını bıçaklayıp öldürdüğünü kabul ettiği, babasının kendisine çok karıştığı, son olarak okuldaki basketbol kulübünden çıkardığı, bu nedenle cinayeti işlediğini söylediği öğrenildi. Anne Çiğdem K.’nın da ifadesinde eşinin son dönemde dersleri iyi olmadığı için çocuklara çok karıştığını belirttiği öğrenildi. K.K. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Avukat K.’nın geçen seçimlerde İstanbul 1. Bölgeden milletvekili aday adayı olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Editör: Anıl Kılıçlı