31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler öncesinde birçok il ve ilçenin adayları da göreve talip olduklarını açıklıyorlar. CHP'li Bülent Akköse, Tuzla Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladığı bir toplantı yaptı.

CHP Tuzla İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl’ün açılış konuşmasını gerçekleştirdiği toplantıya birçok partili ve vatandaş katıldı.

16 yaşındaki kız 22 yaşındaki sevgilisini silahla vurarak öldürdü 16 yaşındaki kız 22 yaşındaki sevgilisini silahla vurarak öldürdü

"ADALETSİZ DÜZENİ DEĞİŞTİRMEYE KARAR VERDİM"

CHP Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Akköse, “Henüz 14 yaşında bir çocukken, yerel yönetimlerce gerçekleştirilen yanlış uygulamalar, hayatımda derin izler bıraktı. Bu yanlış uygulamalar, hayatımın dönüm noktası olan bugünkü hayali kurmama sebep oldu. 1999 yılında, ileride Tuzla Belediye Başkanı olmaya ve bu adaletsiz düzeni değiştirmeye karar verdim” dedi. 

"BELEDİYELERİN RÖNTGENLERİNİ ÇEKTİM"

Tecrübelerden bahsederek devam eden Akköse, “2003 yılında Siyaset Bilimi eğitimi almaya başlayarak bu yolun ilk adımını attım. Daha sonra sırasıyla; site yönetimleri, sivil toplum kuruluşlar, gemi inşa sanayi, çeşitli yöneticilikler ile ulusal ve uluslararası organizasyonlarda yer aldım. Yüksek lisansımı ve stajlarımı yine bu doğrultuda icra ettim. Türkiye’de 81, Dünyada 51 şehir gezdim. Gittiğim her yerde belediyecilik uygulamalarını yerinde inceledim. Son dört yılda, İBB’deki görevim süresince değerli ekip arkadaşlarımla birlikte, Türkiye’de tam 565 belediyeyi bizzat gezip röntgenlerini çektim. Belediyelerin sorunlarını tespit edip, bu problemlerin çözülmesi için çalışmalar yürüttüm” dedi.

HER KESİMİ DAVET ETTİ

Konuşmasını, hayalindeki Tuzla’dan kısaca bahsederek ve tüm Tuzla halkını hayalindeki Tuzla’ya ortak olmaya davet ederek sonlandıran Akköse, Belediye Başkanı olduğunda “Her kesimden ve görüşten insana samimiyetle dokunan, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ay yıldızlı bayrağımıza ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine gönülden bağlı bir yönetim anlayışıyla” ilerleyeceğini söyledi. 

Bülent Akköse konuşmasını hepinizi, 31 mart günü, hayalimdeki adil, dirençli, tüm canlılara saygılı, eşit istihdam olanaklarına sahip, denizci Tuzla’yı hep birlikte hayata geçirmeye ve bu hayale ortak olmaya davet ediyorum” sözleriyle sonlandırarak bu süreçte onu yalnız bırakmayan herkese ve eşine teşekkür etti.

Editör: Editör Yazar