İstanbul’un en önemli içme suyu havzalarından olan Büyükçekmece Gölü ve havza bölgesinde kaçak yapılaşmaya karşı mücadele veren Büyükçekmece Belediyesi kaçak yapılara taviz vermiyor. Büyükçekmece Belediyesi İmar Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin tespit ettiği 3 kaçak yapı polis ve zabıta ekipleri gözetiminde yıkıldı.

IMG_6168

SON BİR HAFTADA 11 KAÇAK YAPI YIKILDI

Küçükçekmece’de 5 yıllık yolculukta yüzler gülüyor Küçükçekmece’de 5 yıllık yolculukta yüzler gülüyor

Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Çayırlar mevkiinde imarsız ve kaçak inşa edilen 3 yapıyı tespit eden Büyükçekmece Belediyesi İmar Müdürlüğü ekipleri, yapı sahiplerine yapılan tebligatın ardından yıkım kararı aldı. Polis ve zabıta müdürlüğü ekipleri gözetiminde kaçak yapıların yıkım işlemini gerçekleştirdi. Kaçak yapı sahiplerinin engelleme çabası sonuç vermedi.

Büyükçekmece Belediyesi geçtiğimiz hafta içinde de Kararağaç Mahallesi Eskice Köyü mevkiinde imarsız ve kaçak inşa edilen 8 yapıyı yıkmıştı.

IMG_6106

"KARARLILIKLA MÜCADELEMİZ SÜRECEK"

Konuya ilişkin olarak Büyükçekmece Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Büyükçekmece sınırları içerisinde kaçak yapılaşmaya müsaade edilmeyeceği belirtilerek, "İstanbul'un en önemli içme suyu toplama havzasını korumakta kararlıyız. Bugüne kadar göstermiş olduğumuz kararlılığı bundan sonrada aynı şekilde sürdüreceğiz" denildi.