Çatalca’ya kültür, sanat, spor, sağlık ve eğitim gibi daha birçok alanda büyük atılımlar yapan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner bu kez ‘’Çatalca Belediyesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’’ temel atma törenini ilçe protokolü ve ilçe halkının yoğun katılımıyla birlikte gerçekleştirdi.

ÇATALCA’NIN ÖZLEDİĞİ KÜLTÜR PROJESİ

Temel atma töreninden önce törene katılan katılımcılar tarafından büyük hayranlıkla izlenen ‘’Çatalca Belediyesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’’ proje detayları, katılımcılar tarafından büyük alkış aldı ve ‘’İşte Çatalca’nın özlediği ve beklediği kültür projesi bu.’’ dedirtti.

Aksu’dan Kaymakam Kalaylı’ya ziyaret Aksu’dan Kaymakam Kalaylı’ya ziyaret

‘’Çatalca Belediyesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’’ projesi tamamlandığında; 300 kişilik konferans salonu, 155 kişilik Nikah Salonu, 260 kişilik çok amaçlı salon ve 400 kişilik Düğün Salonu, bodrum katları ile birlikte toplam 8 katlı olarak inşa edilecek olup, müzik, fotoğraf, bilişim, ahşap, resim, seramik atölyeleri, engellilere yönelik resim ve bilişim atölyeleri, kafeterya, satış birimleri ve diğer ihtiyaç duyulan sosyal alanlar,              ilçe merkezinde; Atatürk Parkı’nın bitişiğinde ulaşım açısından en elverişli konumunda tasarlanan bu proje modern bir mimariye sahip ve ilçedeki her türlü sosyal etkinliklerin yapılabileceği bir buluşma noktası olarak tasarlanarak  sadece Çatalca’da değil, tüm bölgemiz ve İstanbul’da kültür-sanat anlamında büyük ses getirecek.

ÜNER: ÇATALCA’YA NE YAPSAK AZDIR

‘’Çatalca Belediyesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’’ temel atma töreni sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Mesut Üner; ‘’Görev süremiz boyunca gece-gündüz demeden durmadan her gün bir önceki günden daha azimli ve istekli bir çalışma temposuyla ilçemiz için çalıştık. Bugünlere geldiğimizde geriye dönüp şöyle baktığımızda Çatalca Cumhuriyet tarihine geçen hizmetlerimizi görmenin sevinci anlatılmaz yaşanır. Yaptıklarımızda asla ama asla yetinmedik. Çünkü Çatalca halkımız her şeyin en muhteşemine layık ve Çatalca ilçemiz için ne yapsak azdır düşüncesiyle çalışmalarımıza yön verdik. İşte bugünde ‘’Çatalca Belediyesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’’ temel atma törenimizi hep beraber gerçekleştirdik. Projemiz en kısa sürede tamamlandığında sadece ilçemizin değil tüm bölgemizin kültür ve sanat adına gurur kaynağı olacak. Hayalleri gerçeğe dönüştürecek daha nice temel atma ve açılış törenlerimizde buluşmak umudu ve duasıyla ‘’Çatalca Belediyesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’’ temel atma töremiz hayırlı ve uğurlu olsun.’’ dedi.

Editör: Anıl Kılıçlı