1979 yılında Sinop Ayancık’a bağlı Kaldırayak köyünde başlayan hayat hikâyesi, babasının Bilecik Gölpazarı'nda mermer ocağı işletmesi açmasıyla yeni bir rotaya girdi.

Bilecik'e kök salan Kaya ailesi, şehrin sosyal ve ekonomik hayatına katkılarıyla tanınıyor.

2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Bilecik Belediye Meclis Üyeliği görevine seçilen ve uzun bir süre Gurup Başkan Vekilliği görevini başarılı bir şekilde yürüten Kaya, bu süreçte edindiği deneyimlerle yerel yönetimdeki eksiklikleri tespit etti ve çözüm odaklı bir yaklaşım geliştirdi.

Kilis Belediyesi'nden Arapça tabelaları kaldırma seferberliği Kilis Belediyesi'nden Arapça tabelaları kaldırma seferberliği

KOLLARI SIVADI

Kuyumculuk, madencilik ve apart işletmeciliği gibi çeşitli ticari faaliyetlerle şehre değer katan Kaya, şimdi de belediye başkanlığı görevine talip olarak, Bilecik'in modern ve yaşanabilir bir şehir olması için kolları sıvadı.

Kaya, adaylık yolculuğunda, özellikle Sivil Toplum Kuruluşlarının, Bilecik’te yaşayan hemşerilerinin ve halkın desteğini arkasına alarak, şehrin tüm potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefliyor.

KAYA: DOSTLARIMIN DUASI EN BÜYÜK GÜCÜM

Bilecik Sinoplular Derneği Başkanlığı’nın yanında çeşitli STK’larda görev aldığı dönemlerde kurduğu güçlü bağlar ve toplumsal projelere verdiği desteklerle tanınan Kaya, "Bu yolda yalnız yürümeyeceğim. Bilecik halkının, hemşerilerimin, dostlarımın desteği ve duaları en büyük gücüm" dedi.

İleri görüşlülüğü ve topluma hizmet etme arzusuyla dolu olan Kaya'nın adaylık süreci, Bilecik halkı için umut vaat eden bir gelişme olarak görülüyor. N. Aydın

Editör: Anıl Kılıçlı