Son dakika; İsrail savaş kabinesi feshedildi, ateşkes mi ilan edildi? Son dakika; İsrail savaş kabinesi feshedildi, ateşkes mi ilan edildi?

Tek aday ve tek liste ile girilen CHP Fatih İlçe Başkanlığı’nın 38. Olağan Kongresi Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Örgütün her kesimden tam destekle başkan adayı olan Yavuz Nazlıgül ile ilgili basında ve sosyal medyada çıkan  marjinal örgütlere bağlantılı olduğu haberleri gerekçe gösterilerek, ‘Önümüzde yerel seçimler var.  Yavuz Nazlıgül adaylıktan çekilsin. Kongre ileri bir tarihe ertelensin’ şeklindeki CHP Genel Merkezi’nden geldiği iddia edilen talimat şenlik havasında başlayan kongreye karabulut gibi indi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapması beklenen CHP İlçe Başkanı Yusuf Yetişgin’in kürsüye çıkarak. ‘Genel Merkezimizin talimatıyla kongremiz ileri bir tarihe ertelenmiştir’ şeklindeki açıklamasının ardından salonu terk etmesi ise kongre salonunu karıştırdı. Kongre delegelerinin açıklamaya tepki göstermesi üzerine tüzük gereği iptal edilmesinin hiçbir yasal gerekçesi olmadığına karar verilen olağan kongre İlçe Başkan Yardımcısı Metin Hacıbayramoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Divan Başkanlığı’nı Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan’ın yaptığı kongrede İlçe Başkan Adayı olan Yavuz Nazlıgül’ün adaylıktan çekilmesi üzerine geçtiğimiz genel seçimlerde CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı olan ve milletvekili adaylı gerekçesiyle ilçe başkanlığından istifa eden Soner Özimer, Yavuz Nazlıgül’ün yönetim listesine başkan adayı olarak önerildi. Önerinin delegelerin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından  Soner Özimer Başkan Adayı oldu. Seçimden önce CHP Genel Merkezi’nden geldiği öne sürülen talimata ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne 26 yaşından beri üye olan ve 17 yıldır yönetici ve başkan yardımcılığı yapmış olan Yavuz Nazlıgül ile ilgili basına yansıyan asılsız haberlere tepki içeren konuşmalar yapıldı. Önümüzdeki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Fatih Belediyesi’nde dalgalandıracakları sözü veren partililerin konuşmalarının ardından seçime geçildi. 210 delegenin oy kullandığı olağan kongrede Soner Özimer, bir kez daha ilçe başkanı olarak seçildi. Fidan Uğur/KENT YAŞAM

Editör: Editör Yazar