Rıza Akpolat: Beşiktaş nüfusunun yaklaşık 30 katı yük taşıyor Rıza Akpolat: Beşiktaş nüfusunun yaklaşık 30 katı yük taşıyor

Halk TV'den Seyhan Avşar, 81 il başkanın imzaladığı söylenerek kamuoyuna duyurulan ortak metin hakkında önemli iddialarda bulundu. Avşar, bazı il başkanlarının ortak açıklamaya itiraz ettiğini ve imza atmayı reddettiğini yazdı.

Avşar'ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle;

Bazı il başkanları metnin içeriğine itiraz etmiş. Dünkü metinde yer alan, “Demokratik bir parti tüzüğünü hayata geçirecek ve kurultayımızı tamamlayacağız” ifadeleri ise itirazlar üzerine metne eklenmiş.

Bir kısım il başkanı ise, CHP’ye yönelik eleştirilerin ve iç tartışmalarının yaşandığı böylesi önemli bir süreçte il başkanlarının açıklama yapmasının doğru olmadığını dile getirerek ortak metne itiraz edip, imza atmayı reddetmiş. Ancak buna rağmen metni 81 il başkanın imzaladığı söylenerek kamuoyuna duyuruldu.

İmza vermeyen il başkanlarından birini dün telefonla aradım. O başkan, “Ortak açıklamalarda birkaç kişi tespit edilir metin onlara yazdırılır. Bu doğru bir yöntemdir. Ancak buradaki mesele metni 4 arkadaşımızın yazması değil. Bu metni yazanları kimlerin belirlediği... Söz konusu metne, ben ve benim gibi imza vermeyenler oldu. Ancak metin 81 il başkanın imzaladığı bir metinmiş gibi basına yollandı” dedi.

Editör: Anıl Kılıçlı