CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Oktay Aksu, İstanbul’da yayın yapan yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Geçtiğimiz günlerde kendisin destekleyen çok sayıda partili ile CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na aday adaylık başvurusun yapan CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Oktay Aksu,  bu kez basın mensuplarıyla bir araya gelerek Sarıyer’e neden aday olduğunu ve seçildiği takdirde hayata geçireceği projelerini anlattı. Belediye yönetiminde en çok şeffaflığa önem vereceğini belirten Aksu, ‘Aday olup kazandığım takdirde ilk günden itibaren halkımızın içine karışıp, sorunları dinleyen ve çözüm odaklı bir başkan olacağım. Toplumun geniş bir kesiminden görüş ve öneriler alarak bir yönetim planı oluşturacağım. Şu an ki belediye yönetiminin sürmekte olan bir aş evi projesi var. Bu önemli hizmetin temelini atan arkadaşlarımıza ve başkanımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

‘En önemli sorunumuz olan tapu ve mülkiyet sorunu kurumların el birliği ile çözülür’

Çocuklarımızdan gençlerimize, yaş almış yurttaşlarımıza toplumun her kesimine karşı önemli projelerinin olduğunu belirten Aksu, ‘Her şeyden önemlisi Sarıyer’de bir Tıp Merkezi ve çocuklarımıza yönelik bir diş polikliniği için harekete geçeceğiz. Özellikle yaş almış insanlarımızın sağlık hizmetlerine  en kolay şekilde ulaşabilmesinin yolunu açacağız. Yine kütüphane sayımızı arttıracağız. Sanat Akademisi, Santraç Akademisi kuracak, Şehir tiyatrolarını Sarıyerimize taşıyacağız. Okul ihtiyacı olan mahallelerimizin bu ihtiyacını karşılamak için harekete geçeceğiz. İbadethalerimize her türlü hizmeti vereceğiç. Gençlerimizin hayali olduğunu çok iyi bildiğim bir Deney ve Bilim Merkezi’ni kuracağız. Yaşam Evlerimizin uygun olanlarını sosyal tesis haline getirecek, sosyal tesis sayısını arttıracağız’ diye konuştu. Sarıyer’in en önemli sorunu olan tapu ve mülkiyet sorununun, bakanlık, belediye ve vatandaşlarla hep birlikte hareket edildiği takdirde çözülebileceğini belirten Aksu, ‘Bu konuda tüm kurumlar samimiyetle hareket ederse bu sorunu çok kısa bir sürede çözebiliriz’ dedi.

‘Oktay Aksu, dürüst, şeffaf ve samimi’

Daha sonra basın mensuplarının sorunlarını yanıtlayan Aksu, Neden Sarıyer’de aday oldunuz? Siz bir Sarıyerli olarak Mustafa Oktay Aksu’ya neden oy verirsiniz? Sorularını ise şöyle yanıtladı; Öncelikle arkadaşlar ben Sarıyer’de oturuyorum. Partimde siyasi çalışmalarım uzun yıllardan beri sürüyor. Partimiz bana Kağıthane’de meclis üyeliği görevi verdi, daha sonra İBB meclis üyeliği ve CHP İstanbul il Yöneticiliği yaptım. Bu dönem de Kartal Belediyesi’nde hem ilçe hem de İBB Meclis Üyeliği görevi verildi. Daha sonra belediye başkan yardımcısı oldum. Geçtiğimiz beş yıl içinde çok önemli projelere Kartal yerel yönetimi olarak hep birlikte imza attık. Şimdi ise siyasi çalışmalarımı Sarıyer’de devam etmek istiyorum. Evim’de, işyerim de Sarıyer’de. Ben Sarıyer’de yaşıyorum. Diğer sorunuza gelince, Oktay Aksu, bilgili, deneyim sahibi, insanlarla iç içe, dürüst, şeffaf ve samimi işte bu yüzden Oktay Aksu’ya oy veririm.  FİDAN UĞUR-KENT YAŞAM

Diamond Tema olayı nedir, niye soruşturma açıldı, ne dedi? Diamond Tema olayı nedir, niye soruşturma açıldı, ne dedi?

Editör: Editör Yazar