Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Büyükdere’deki ilçe binasında gerçekleştirilen törende ilçe yönetimi, CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri ve Cumhuriyet Halk Partililer yer aldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede delegelerin oylarıyla CHP Sarıyer İlçe Başkanı olarak seçilen ve bugün de Sarıyer İlçe Seçim Kurulu’nda mazbatasını alan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Volkan Yıldız, parti binası önünde bir araya gelen partililerce alkışlanarak, coşkulu sloganlarla karşılandı.

“İKTİDARA GELECEK VE BU ÜLKEYİ BİZ YÖNETECEĞİZ”

Güngör güven tazeledi Güngör güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini Volkan Yıldız’a devreden Ahmet Güveloğlu konuşmasında, “Sarıyer’in kalbi burada, hepinize hoş geldiniz diyorum. Yönetici arkadaşlarımla 8 ay gibi kısa bir süreç yaşadık. Sarıyerlilerle biz elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. Sizler de buna inanıyorsunuz. Sarıyer için çok sorun yoktu, Sarıyer’de yine kazandık ama Türkiye geneline baktığımız zaman böyle bir durum söz konusu değil. Hala o sevmediğimiz, yıllardan beri bizi hapseden, bize her türlü işkenceyi yapan hükümet veya ne derseniz bizi yönetenler hala başımızda. O mücadeleye devam etmek zorundayız Ama bu her gün devam etmek zorundayız ta ki seçimi alana kadar, ta ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarına kadar. Bunu da hep beraber yapacağız, biz birbirimize güveniyoruz ve koskoca bir aileyiz dedik. Türkiye’nin her tarafına yayılmış 100 yıllık Bir partiyiz. Bu ülkenin, bu emeğin partisiyiz. Ülkeyi soyup soğana çeviren ve ondan sonra da bırakıp giden, adı bile kalmayan partilerden değiliz. Bu bir hizmet yarışıdır. Öyle ya da böyle iktidara biz geleceğiz ve bu ülkeyi biz yöneteceğiz. Mahalle başkanlarımdan, kadın kollarıma, gençlik kollarıma, yönetici arkadaşlarıma ve benimle beraber olan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bizler için çok emekleri olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ediyorum. Volkan kardeşime teşekkür ediyor ve ona sizin huzurunuzda başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“ÇOK GÜZEL GÜNLERİ BİRLİKTE BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUM”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Volkan Yıldız ise şunları söyledi; “Öncelikle Ahmet Güveloğlu ve kendisiyle birlikte görev yapmış tüm yönetimine emeklerinden ve partimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir gün bile emek vermek çok kıymetlidir. Çok güzel günleri birlikte başaracağımıza inanıyorum. Adaylık açıklamamızı ilçe başkanlığımızın önünde büyük bir coşkuyla yapmıştık. Aslında o coşkunun devamını kongreye taşıyacağımızı söylemiştik. O coşkuyu kongreye de taşıdık ve bugünden sonra örgütümüze kongrede ne söz verdiysek onun arkasında duracağız.” Fidan Uğur/KENT YAŞAM

Editör: Editör Yazar