YouTuber Diamond Tema, katıldığı bir programda Müslümanların dini değerlerini aşağıladığı iddialarıyla hakkında başlatılan soruşturmaya tepki gösterdi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a seslenen Tema, suçsuz olduğunu ve kendisine iftira atıldığını belirtti.

NE SÖYLEMİŞTİ?

Diamond Tema Yer6 isimli programda şunları söylemişti;

İmam Hatipleri tercih edenlere para ve altın kampanyası İmam Hatipleri tercih edenlere para ve altın kampanyası

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ'A ÇAĞRI YAPTI

Diamond Tema, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a yönelik açıklamasında şunları söyledi:

"Yılmaz Bey, katıldığım programda Müslümanların dini değerlerini aşağılamadım, ağzımdan hakaret suçunu oluşturacak hiçbir kelime çıkmadı. Programda şeriat savunan tarafa kurduğum üstünlüğe sinirlenen bir grup bana iftira atarak olayı kapatmaya çalıştı. Türk vatandaşlarını öldürüp kaçanlara çıkarmadığınız bir hızla yakalama kararı çıkardınız. Ortada suç ve hüküm yokken Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı azgın bir grubu memnun etmek için Adalet Bakanı sıfatıyla 'ifade özgürlüğü sınırlarını aşan, hakaret içerikli, provokatif ve çirkin' ifadelerini kullanıyor, ardından tarafsız ve bağımsız mahkemelerden bahsediyorsunuz. Bu çelişkili duruma düşmekten çekinmiyorsunuz, bari bakanlık makamını düşürmeseydiniz."

Tema, açıklamasında ayrıca okuduğu hadislerin suç unsuru sayılmasının mantıksızlığına dikkat çekerek, "Bu arada benim okuduğum sahih hadis eğer iftira ve suç unsuru sayılıyorsa, o halde bu hadisleri yayınlayıp dağıtan Diyanet'e ve bu hadisleri kürsülerden okuyan din adamlarına da dava açmanız gerekmez mi? Yoksa suçum bu hadisleri okumak değil de dinsiz olmak mı?" ifadelerini kullandı.

Diamond Tema'nın bu sert çıkışı, sosyal medyada geniş yankı uyandırırken, destekçileri ve eleştirmenleri arasında hararetli tartışmalara yol açtı. Tema'nın ifadeleri, özgürlük ve adalet konusunda ciddi sorular ortaya atarken, Adalet Bakanlığı'ndan henüz resmi bir yanıt gelmedi. Soruşturmanın nasıl ilerleyeceği ve Diamond Tema'nın durumu kamuoyunda merakla takip ediliyor.

Editör: Editör Yazar