YouTuber Diamond Tema hakkında, Muhammed Peygamber'le ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle "halkın bir kesimini ve dini değerleri aşağılama" suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı bildirildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan, Muhammed Peygamber'e ilişkin sözleri gündem olan Diamond Tema hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Diamond Tema'nın açıklamaları, sosyal medyada geniş yankı uyandırmış ve büyük tepki çekmişti. Pek çok kullanıcı, Diamond Tema'nın sözlerinin dini değerlere saygısızlık içerdiğini belirterek tepki göstermişti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Muhammed Peygamber'e ilişkin hakaret içeren sözleri nedeniyle Diamond Tema hakkında halkın bir kesimini ve dini değerleri aşağılama suçlamasıyla soruşturma başlatılmıştır" dedi.

Soruşturma kapsamında, Diamond Tema'nın ifadelerinin inceleneceği ve gerekli hukuki işlemlerin yapılacağı belirtildi. Aslan, sosyal medya ve dijital platformlarda yapılan bu tür hakaret içeren paylaşımların yakından takip edildiğini ve gerekli müdahalelerin yapılacağını vurguladı.

Diamond Tema'nın soruşturma sürecinde nasıl bir savunma yapacağı ve bu sürecin nasıl ilerleyeceği merakla bekleniyor. Gelişmeler, kamuoyunun dikkatle takip ettiği konular arasında yer alıyor.

AÇIKLAMA YAPTI

Diamond Tema bu gelişmelerin ardından X hesabından yeni bir açıklama yaptı:

"İyiyim arkadaşlar sorun yok. Suç işlemedik, kaynaklarıyla konuştuk. Ne hukûken ne de ahlâken ortada bir sorun yok. İfademizi verir duruşmaya çıkarız olur biter."

İran Tahran’da THY ofisi mühürlendi; Gerekçe tesettür İran Tahran’da THY ofisi mühürlendi; Gerekçe tesettür

NE DEMİŞTİ?

Diamond Tema, "Şeriatın haricindeki hiçbir sistemde 6 yaşındaki bir kızla evlenemezsin" demişti.

Editör: Editör Yazar