Herkes serinleme beklerken kötü haber; Daha sıcak olacak Herkes serinleme beklerken kötü haber; Daha sıcak olacak

Dilan Polat hakkındaki haberlerin de iddiaların da sonu gelmiyor. Gündemden düşmeyen Dilan Polat için yeni bir iddia öne sürüldü.

Gazeteci İsmail Saymaz'ın aktardıklarına göre, Dilan Polat'ın dosyasının kapanması için büyük paralar verilmeye hazır bir ortam var. Saymaz, "Dilan Polat dosyasının kapatılması için büyük paraların konuşulduğu kulağıma geliyor. Demem o ki… Her adliyede çıkar karşılığı davaların karara bağlanıp tahliyeler verildiğine dair yaygın bir kabul var." ifadelerini kullandı.

Son olarak emniyete ifade vermeye giden Dilan Polat'ın lüks Ferrari araçla ifadeye gitmesi sosyal medyada yine tartışma konusu olmuştu.

ALTAYLI GÜNDEMDE TUTMAYA ÇALIŞIYOR

Gazeteci Fatih Altaylı da konuya ilişkin bir yorum yaparak, "Hamas’ın başlatıp, İsrail’in insafsızca karşılık verdiği savaş, bize memlekette olan biteni unutturmaya başladı.
Mesela Dilan Polat dosyasını unutuyoruz.

Toplumun büyük ölçüde ilgisini çeken ve içinde dört başı mamur bir rezaleti barındıran Dilan Polat davası ile ilgili gerçekleri öğrenmemiz bir mahkeme kararı ile engelleniyor.

Bir çete olarak kara para aklandığı kamunun ilgili kurumları tarafından raporlaştırılan ve belki de ortaya herkes açısından bir ibretlik öykü ve büyük bir çeteyi ortaya çıkaracak olan dava bizzat savcılığın talebi ile “gizlilik perdesi” ile karartılıyor.

Belli ki, bu dosyaya konu olması muhtemel birileri daha şimdiden korumaya alınıyor, Polat’ların arkasındaki isimler saklanmaya ve belki de dava ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

Adaletin geldiği noktada bu kadar büyük miktarda paraların konuşulduğu bir dava ile ilgili halkın kafasında soru işaretleri oluşturuluyor ve adalete olan güven bir kez daha kökünden sarsılıyor.

Gazze için ilan ettiğimiz 3 günlük yas sona erince bir yas da Türk adaleti için ilan edelim.
Ama böylesine bir katliama üç gün yetmez.
En az 1 ay olmalı." ifadelerini kullandı.

Editör: Editör Yazar