İstanbul Şişli'de çıkan yangın paniğe sebep oldu. Eskişehir Mahallesi Akağalar Caddesi'nde bulunan 5 katlı binanın giriş katındaki depoda henüz bilinmeyen bir nedenle saat 08.00 sıralarında yangın çıktı. Yangın nedeniyle üst katlar dumanla doldu.

Dumandan etkilenen bazı bina sakinleri kendi imkanlarıyla dışarı çıkarken bazıları da üst katlarda mahsur kaldı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye yangına müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Üst katlarda mahsur kalanlar ise itfaiyenin yardımıyla binadan çıkarıldı.

DUMANDAN ETKİLENEN KEDİYİ KURTARDILAR

İzmir'de 13 yaşındaki erkek çocuğa zincirleme istismar iddiası İzmir'de 13 yaşındaki erkek çocuğa zincirleme istismar iddiası

Kahraman itfaiye ekipleri, çıkan yangında dumandan etkilenen kediyi kalp masajıyla hayata döndürdü.

Yoğun dumandan insanlar kadar hayvanlar da etkilendi. Bir köpek sahibi tarafından dışarıya çıkarılırken bir kedi ise dumanda kaldı. Duman nedeniyle baygınlık geçiren kediyi itfaiye eri fark ederek dışarı çıkardı. Ekipler, kediye oksijen maskesi taktıktan sonra kalp masajı yaparak hayata döndürdü. Su içen kedi yavaş yavaş kendine geldi.

Editör: Editör Yazar