Sarıyer Belediyesi ve Koç Üniversitesi iş birliği, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) öğrencileri, hazırladıkları yıl sonu gösterisiyle gönülleri fethetti.

PİYANO ÇALDILAR, DRAMA SERGİLEDİLER…

Kartal’ın ibadethaneleri bayrama hazır Kartal’ın ibadethaneleri bayrama hazır

Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen program, EÇADEM öğrencisi Tayfun Şen’in İstiklal Marşı’nı okuması ve piyano gösterisiyle başladı. Birbirinden renkli etkinlikler hazırlayan öğrenciler, drama gösterisinde 90’lar Türkçe Pop’un efsane isimleri Zerrin Özer ve Yonca Evcimik’in klipleri ile Yeşilçam’ın sevilen filmlerinden Hababam Sınıfı’ndan kısa bir kesiti sahneye taşıdı. Gösterileri büyük alkış alan EÇADEM’li öğrenciler, halk oyunları performansları ve ritim öğretmenleri eşliğinde çaldıkları enstrümanlarla beğeni topladı.

BÜYÜK İLGİ

Programa; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, KOÇ Üniversitesi Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alphan Sennaroğlu, Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, KOÇ Üniversitesi Genel Sekreteri Sibel Kesler, EÇADEM Proje Yürütücüleri Prof.Dr. Ayşe Ferda Ocakçı,  ve Prof. Dr. Ayfer Aydın, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve yönetimi, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ile aileler katıldı.

“GURUR DUYDUĞUMUZ BİR KURUM”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan EÇADEM Merkez Yöneticisi Arzu İnan, “Sanat söylemek istediklerimizi ifade etmenin en güçlü yolu. Sanatın dili ise tüm engelleri aşabilecek bir araç. Bu projenin hayat geçmesinde emeği olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Buradan örnek alınarak yeni EÇADEM’lerin de kurulmasını arzu ediyorum” dedi. KOÇ Üniversitesi Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alphan Sennaroğlu, “EÇADEM, çok gurur duyduğumuz bir kurumumuz. Projenin sürdürülebilirliği için Sarıyer Belediyesi bizlere sonsuz destek sağladı. Bizlere destek olan herkese ve EÇADEM ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

GENÇ: ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZI YAŞAMIN İÇİNDE TUTMALIYIZ

Konuşmasına annelere ve babalara teşekkür ederek başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Belediye olarak yerel yönetim anlayışımızda sadece yol yapalım, asfalt yapalımın ötesinde bize gerek duyulan her yerde olmaya çalışmak var. Yaşam bir dayanışma alanı. Bu toplumun temel geleneği. Bu dayanışma kültürünü biz devam ettirmezsek, ellerimizi birbirimizden çekersek yarınımızı görmek mümkün değil. Bu yüzden engelli çocuklarımızı ve onların ailelerini de da yaşamın içerisinde tutmalıyız. EÇADEM bu işin çok önemli bir örneği” dedi. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar