Ümraniye Belediyesi, Uluumay Vakfı’nın özel koleksiyonundan oluşan Osmanlı Halk Kıyafetleri Sergisi’ni Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde vatandaşlarla buluşturdu.

300 YILLIK 750 PARÇA ESER

17 ve 20. yüzyıl arasındaki dönemi kapsayan sergide, din adamlarının kıyafetlerinden gelinliklere, dergâh kültüründen kahve kültürüne, kapı tokmaklarından kişisel bakım malzemelerine kadar 200 ila 300 yıllık tamamının orijinal olduğu 750 parça eser sergilendi.

YILDIRIM: BU ESERLERİ BİR ARAYA GETİRMEK GÖNÜL İŞİDİR

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da serginin açılış kurdelesini keserek, serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Yıldırım,

“Bu kadar değerli eserleri bir araya getirmek; aşk işidir, gönül işidir. Sergiyi gezerek Osmanlı Medeniyeti’nin neler yaptığını görerek ilham almalıyız. Sergimiz, Ümraniye’de başladı. İnşallah İstanbul’da da başlangıç olur tüm vatandaşlarımızı sergimizi gezmeye davet ediyorum” dedi.

Vatandaşlar, Osmanlı Halk Kıyafetleri Sergisi’ni 20 Kasım ve 1 Aralık tarihleri arasında saat 09.00 – 17. 00 saatleri arasında Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyaret edebilecek. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Küçükçekmece Belediyesi geleceğin yönetmenlerini arıyor Küçükçekmece Belediyesi geleceğin yönetmenlerini arıyor

Editör: Editör Yazar