CHP Eyüpsultan 2019 belediye başkanı adayı Emel Bilenoğlu 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday adayı başvurusunu gerçekleştirerek dosyasını CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş’a teslim etti. Bilenoğlu, başvurusunun ardından Grand Haliç Restaurant’ta düzenlenen geniş katılımlı bir toplantı ile aday adaylığını kamuoyuna duyurdu.

‘EYÜPSULTAN’DA CHP BAYRAĞINI DALGALANDIRACAĞIZ’

Eyüpsultan Belediye Başkan aday adayı Emel Bilenoğlu’nun kürsüye davet ettiği CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş yapmış olduğu kısa selamlama konuşmasında amasız, fakatsız Eyüpsultanı kazanmak istediklerini ifade ederek, ‘Yaklaşık 81 arkadaşımız aday adayı başvurusunda bulundu ben çıktıkları tüm aday adayı arkadaşlarımıza çıktıkları yolda başarılar diliyorum. Bu gün burada Emel Bilenoğlu yoldaşımızın açıklamasına katıldım. Diğer arkadaşların açıklamalarına da iştirak edeceğim, birlikte olacağız Eyüpsultan da CHP’mizin bayrağını dalgalandıracağız ‘ dedi.

 

‘YILMADAN, YORULMADAN MÜCADELEMİZE DEVAM ETTİK’

Eyüpsultan’ın 29 mahallesinden muhtarlar ve temsilciler, ilçe yöneticileri, il başkan yardımcıları, STK temsilcileri, meclis üyeleri ve CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı Emel Bilenoğlu’na yol arkadaşlığı yapan binlerce kişinin katıldığı toplantıda Bilenoğlu, herkesi selamladı. 2 Nisan 2019 günü itibariyle başlattığı yerel çalışmalara değinen Bilenoğlu, ‘Tam 5 yıl önceydi, şu sözlerle başladım, adım adım yürüdüğüm, sevgiyi, emeği ilmek ilmek ördüğüm, motiflerinde her birinizin suretinin olduğu yoluma. O gün ilçe binamızdaydık. Yine böyle coşkulu bir kalabalıkla, sizlerle göz göze demiştim ki; Ey benim her sabah güneşten önce uyanan, elleri emek kokan elleri ekmek kokan, saçlarında devrim çiçekleri açan kadınlarım, geleceğin umudu genç kızlarım, delikanlılarım, umut kokan çiçek kokan çocuklarım ve çok kıymetli aslan yürekli, demir bilekli beyefendiler! Coşkuyla çıktık sahaya. Kol kola omuz omuza. Çok güzel bir oy almamıza rağmen ipi göğüsleyemedik. Çok üzüldük. En çok gençlerimiz üzüldü, kadınlarımız üzüldü. Benim üzüntüm onlarınınkinin yanında telaffuz dahi edilemezdi’ dedi. 2 Nisan sabahı ayağa kalkıp kendisine oy veren her vatandaşa 5 yıl içinde ulaşmaya çalıştığını ve birçoğuyla el sıkıştığını ifade eden Bilenoğlu, ‘Çünkü bana oy veren 108 bin 412 genç, yaşlı, kadın erkek her vatandaşa borçluydum. Bu yüzden yılmadan, yorulmadan, vazgeçmeden, direndik ve şimdi başarma noktasına geldik. Hiç şüphe yok ki başaracağız. Şimdi sizler o beş yılın kısa hikayesini dinlemek için buradasınız. Ama aslında siz o beş yılı çok iyi biliyorsunuz, çünkü adım adım birlikteydik, adım adım birlikte yaşadık son 5 yılın hikayesini’ diye konuştu.

‘BEŞ YILDA EYÜPSULTAN’DA ÇALMADIK KAPI BIRAKMADIK’

CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı Emel Bilenoğlu daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü; Çünkü sizler bugün hem o beş yılın hikayesini dinlemeye, hem de gelecek beş yılın hikayesini omuz omuza yazmaya geldiniz buraya. Kıymetli dostlar, ben size gelecekte yapacaklarımı anlatmayacağım bugün, Size beş yıldır birlikte yaptıklarımızı anlatacağım.Hiç yılmadan çalışmanın itici gücü ile gelecek 5 yılı hayal etmenizi isteyeceğim. Bakın neler, neler yapmışız birlikte birkaç tanesini hatırlayalım.

828 hanede 30-60 dakika kalmak sureti ile dertlerini dinledim, sıcacık çaylarını içtim adaylık sürecim bittikten sonra, kapıdan uğradığım binlerce hanenin de çaylarını içmesem de gelecekte muhakkak onlarla da oturacağız. 2800 adet Atatürk’lü Türk bayrağımızı esnafımıza hediye ettik süreç içinde bayraklarımızın birçoğu Eyüpsultan’da halen kullanılmakta bununla onur duyuyorum. 2500 haneye ya da esnafa ajandalarımız ve kalemlerimizle ulaştık. 1100 tane Türk bayraklı duvar saatimiz komşularımızın duvarlarını süslemekte. Resmi bayramlarımızı sevgili Ersin İmece’nin projesi olan “Cumhuriyet Delikanlısı” gazetesi ile kutladık tam 6764 gazeteyi halkımızla buluşturduk.  2022 ramazan ayında 30 ailemizin evine iftar yemeği götürdük birlikte iftar yaptık. Beş yılda toplam 3250 ramazan kolisini ihtiyacı olan ailelerimize ulaştırdık. 1125 adet alışveriş kartını muhtelif zamanlarda halkımıza ulaştırdık. Sıvı yağ ve şekere yapılan zamı protesto etmek için onlarca aileye yağ ve şeker götürdük. Bayramda, kandilde, lokma ve simitle, 12 imamların hemen sonrasında da aşure ile vatandaşlarımızla kucaklaştık. Hak katında kabul olsun.

“Mağduriyeti bitirmek Başakşehir Belediyesi’nin elinde” “Mağduriyeti bitirmek Başakşehir Belediyesi’nin elinde”

Yüzlerce çocuğumuzu kent ormanına buz pistine götürdük, 100 civarında çocuğumuzun bayram için saç tıraşını yaptırttık, üniversite sınavına hazırlanan ve bana ulaşan gençlerimize test kitaplarını temin ettik.

2019’da tanıştığımız Uzel Makina işçileri ile direniş bitene kadar hep omuz omuza hep yan yana yürüdük. Sarı sendikaya karşı zaferimizden sonra partimizin genel merkezine ziyarete gittik. Nikah şahitliğini yaptığım, düğününe katıldığım,Doğumuna gidip hoş geldin dediğim bebek sayısını inanın toplayamadım, kaç yüz tane bilemiyorum.  Ve ne yazık ki aramızdan ayrılan birçok arkadaşımızı, komşumuza da sayısız defalarda veda ettik. Derneklerimizle hep can canaydık, 2019 sürecinde tanışamadığım derneklerin çoğu ile bir araya geldik..

“CUMHURİYET KADINI BEDRİYE HANIMIN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK’’

Ve benim 90 yaşındaki bir cumhuriyet kadınının, çok kıymetli Bedriye hanımın hayalinin gerçekleşmesi için küçücük bir nokta olabilmeyi başarabilmiş olmam da bu süreçte benim en önemli kazanımım oldu. Biz ağaçlı mahallemize yaptığımız bir ziyaretimizde Bedriye hanıma ait 21 bin metrekarelik bir vakıf arazisinin İBB’ye bağış edilmesini sağladık. Bedriye hanımın bu güzel iyiliği sayesinde şimdi senelerdir unutulmuş Ağaçlı Mahallemiz’de İBB’nin  ikinci yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi inşa edilmekte. Ekrem başkanımızın vizyonuyla birleşip harika bir hizmet haline gelecek olan bu alan, İBB’nin bir hizmetine faydalı olmak adına ama en çok da 90 yaşındaki bir cumhuriyet kadınının hayalini gerçekleştirmek adına benim en önemli çalışmamdı.

“BEŞ YILLIK ÇALIŞMALARIMIZI BELEDİYEYİ ALARAK TAÇLANDIRACAĞIZ’’

Sevgili dostlar sizi yapıp ettiklerimizi daha fazla anlatarak yormayacağım, bu salondakiler bunları zaten biliyor. Biz bunları birlikte yaptık. Ama benim yıllardır kurduğum hayallerim var, sizin yıllardır kurduğunuz hayalleriniz olduğu gibi işte bunun için 5 senedir azimle her gün sahada çalıştım ve az önce size verdiğimiz not kağıtlarına Eyüpsultan ile ilgili hayallerinizi dileklerinizi yazdığınızı da biliyorum, onları tek tek okuyacağım. İnşallah onları 2024 seçimlerinden sonra da sizlerle birlikte yapacağım, Ben tıpkı sizler gibi mücadeleci bir kadınım. Durmam, yorulmam, uyumam, acıkmam tıpkı sizin gibi. Ben düştüğüm yerden kalkmayı, kalktığım noktadan hızla koşmayı, başarıya giden yolda hiç durmadan çalışmayı, ilkokulda öğrendim. Çünkü ben de ve siz de ve bu salondaki herkes de yemin ettik.

Dedik ki; Açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim”

O yüzden bugün buradakiler ve hatta burada olmayan ama bu uğurda hedef koyan herkes bu salondaki inanmışlıkla yola çıktı. Bugün buraya  yolda omuz omuza yürümeye, yolda yorulmamaya ve vazgeçmediğiniz için kazanma arzusuyla, içinizde tutamadığınız umudunuzla, coşkuyla, heyacanla geldiniz. İşte bu heyecanı, bu coşkuyu, bu inanmışlığı yarın sandığa taşıyabilmek için beş yıldır sahada yaptığımız çalışmaları taçlandırıp, belediyecilik nasıl yapılırmış göstermek için, sizin kırılan hayallerinizi şimdi, hemen umuda çevirmek için, belediye başkan aday adaylığımı açıklıyorum.

“BİZ  HAK YEMEYİZ, KİMSEYE HAKKIMIZI YEDİRMEYİZ”

Eyüpsultan Belediyesi artık bu gençlerin, bu kadınların, senelerdir ötekileştirilmiş Eyüpsultan halkının, köle gibi çalıştırılıp bir türlü vaat edilen zammı alamayan Eyüpsultan belediye işçilerinin, kesilen ağaçların, yağmalanan Eyüpsultan mülklerinin, hizmet alamayan mahallelilerin, içi boş binalarda hizmet yaptık diye övünenlerin, kandırdığı halkın, Eyüpsultan’da uyuyup Eyüpsultan’da uyananların hakkıdır. Bizim hakkımızdır, sizin hakkınızdır, anamızın ak sütü gibi helaldir bize!

Bu nedenle biz kazanacağız, Eyüpsultan’da çok çalıştık, daha çok çalışıp bu seçimi alacağız, Gelin dostlar bu seçim sizin, bu yolda beraber yürüyelim bu ilçe bizim, bu umut sizin, bu davet sizin, Eyüpsultan sizin. Sizin coşkunuzla ben bu seçimi almaya hazırım sizde hazırsanız, beş senedir gönlünüzün başkanıydım şimdi belediye başkan adayınız olmak istiyorum, belediye başkanınız olmak istiyorum…

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. FİDAN UĞUR-KENT YAŞAM

Editör: Editör Yazar