Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan dönemine kadar Cumhurbaşkanlığı makamında oturan siyasetçiler tarafsızlıklarıyla ön plana çıkmıştı ancak Erdoğan'la birlikte bu durum tamamen tersine döndü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığı'nı ve Cumhurbaşkanlığı görevini aynı anda yürüterek, zaten kendi söylemi de olan "Ben sıradışı bir Cumhurbaşkanıyım" sözlerini destekler nitelikte görevini sürdürüyor.

"CUMHUR İTTİFAKI'NDA BİZİM BİR SIKINTIMIZ YOK"

Tanış ekibiyle Çebi'yi ziyaret etti Tanış ekibiyle Çebi'yi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "81 ilde MHP ile işbirliğinden söz edebilir miyiz? Yerel seçimlere Cumhur İttifakı olarak mı gireceksiniz?" sorusuna cevap vererek şunları söyledi;

"81 vilayeti masaya yatırıp nerede, nasıl, kimle kazanırız, bunların hepsini konuşacağız. Görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız bunları beraberce görüşecekler, nihai kararları da biz vereceğiz ve o şekilde yola devam edeceğiz. Cumhur İttifakı'nda bizim bir sıkıntımız yok. Kimsenin şüphesi olmasın Cumhur İttifakı olarak bizler milletin çizdiği istikamette ilerlemeye devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Devlet Bey ile son görüşmemizde de bu işleri en güzel şekilde ele aldık. Devlet Bey'in de hitabıyla ‘koçbaşlarını belirleyip’ yola öyle devam edelim. Cumhur İttifakını en iyi temsil edecek, ilkelerimizi yerelde yaşatacak adaylarla milletimizin karşısına çıkacağız. Şehirlerimizi CHP’nin çöp, çamur, çukur siyasetinden kurtaracak en doğru adayları belirleyeceğiz. İnanıyorum ki Türkiye’nin yönetimini CHP ve şürekâsına teslim etmeyen vatandaşım, şehirlerinin idaresini de işin ehline yani Cumhur İttifakına teslim edecektir."

Editör: Editör Yazar