Cumhuriyet Halk Partisi'nden Esenyurt Belediye Başkanı seçilen Prof. Dr. Ahmet Özer, görevi devraldığı eski başkan Kemal Deniz Bozkurt için önemli iddialar öne sürdü. Özer, Bozkurt'un 'giderayak' usulsüzce işe alımlar yaptığını söyledi.

Maltepe’nin kahramanlarından sıkı çalışma Maltepe’nin kahramanlarından sıkı çalışma

ÖZER'İN AÇIKLAMASI

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer yazılı biğr açıklama yaparak şunları söyledi;

"Seçim sürecindeki başarı ivmemiz görüldükten sonra eski belediye başkanı tarafından halkçı belediyecilik anlayışımıza aykırı bir şekilde hızla ihtiyaç dışı ve rutin uygulamalar dışına çıkılarak işe alımlar yapılmıştır. Öyle ki bu etik ve ahlaki değerlere uygun olmayan alımlar seçim sonuçlarının belli olduğu 31 Marttan sonra da devam etmiştir.

Değerli Esenyurt halkı;

 Biz seçim öncesi verdiğimiz “kimsenin ekmeği ile oynamayacağız” sözümüzün arkasındayız. Ancak bu kasıtlı durum kesinlikle bu kapsam içinde değildir.

Bilinmelidir ki bu girişim iyi niyetten uzaktır, boş bir kasa ile devraldığımız belediyemize ve Esenyurt’umuza zarar vermektedir.  Kasıtlı bir anlayışla alınan bu yeni işe alımlar yeni yönetimi zora sokmak için atılmış bir adımdır.  Bu davranış, İşe giren arkadaşları ve ailelerini hem yeni belediye başkanımız ve hem de ilçe yönetimi ile karşı karşıya getirme planıdır. Dolayısıyla usul ve esasa uygun olmayan bir anlayışla işe alınanların iş akdi hukuka uygun olarak deneme süresi içinde fesh edilmek zorunda kalınmıştır.

Ancak belirtmek isteriz ki ihtiyaç olduğu takdirde belediye başkanlığımızca yeni alımlar yapılacaktır. İlgili arkadaşlar, değerlendirilmek üzere Espaş’a yeniden müracaat ederek başvuruda bulunabilirler.

Daha göreve başlanılmadan böyle durumlarla karşı karşıya kalınması bizleri ziyadesiyle üzmüştür, aldığımız duyumlara göre belediye önünde eylem ve protesto yapılması konusunda işten çıkarılan işçiler ve aileleri gerilimden beslenen kişiler tarafından aranmaktadır, bu tür provokatif durumlar karşısında herkesin sağduyulu davranması ve tahriklere kapılmaması tek temennimizdir. "

Editör: Editör Yazar