İstanbul'un en karışık kültüre sahip olan ve birçok ülke gündemine oturan olaya sahne olan ilçesi Esenyurt'ta yine sosyal medyayı sallayan bir durum yaşandı.

Esenyurt'ta telefon dükkanına giren hırsız, 4.500 lira değerindeki telefonu çalıp ertesi gün tekrar dükkana giderek 1.500 lira karşılığında telefonu tekrar getireceklerini söyledi.

Gezici Kent Lokantası işe başladı Gezici Kent Lokantası işe başladı

ÜRÜNLERE BAKARKEN HIRSIZLIK YAPTI

Salı günü Esenyurt Fatih Mahallesi'nde meydana gelen olayda iddiaya göre kimliği belirsiz şahıs, kamyoneti park ederek bir Telefon dükkanına girdi. Yarı çıplak şekilde içeri giren hırsıza işyeri sahibi üstünü giyinip gelmesini söyledi. Dışarı çıkıp üstünü giyinen şahıs, işyeri sahibine cep telefonuna TL yüklemek istediğini söyledi. İşlem devam ederken içeri müşteriler girdi. İşyeri sahibi Yılmaz Uçar, müşterilerle ilgilenirken şahıs, ürünlere bakıyormuş gibi davranarak dükkanda gezinmeye başladı. Yılmaz Uçar'ın müşterilerle ilgilenmesini fırsat bilen şüpheli tezgahta gördüğü telefonu gizlice alarak cebine koydu. Şahıs, tekrar kasaya gelip TL yükleme için ödeme yaptıktan sonra dükkandan çıkarak kamyonuna binip uzaklaştı.

"1500 LİRA KARŞILIĞINDA TELEFONU GETİRİRİZ"

Daha sonra telefonların eksik olduğunu gören Uçar, güvenlik kameralarına bakınca durumu anladı. Ertesi gün dükkana gelen üç şahıs, Uçar'a hırsızı tanıdıklarını ve ondan telefonu alıp kendisine getireceklerini söyledi. Karşılığında ise 1 bin 500 TL isteyen şahıslar, Uçar'ın tekliflerini reddetmesiyle gitti. Yaşanan o anlar ise işyerinin güvenlik kamerasıyla saniye saniye görüntülendi.

Editör: Editör Yazar