31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için aday belirleme süreci devam ediyor. AK Parti, Esenyurt Belediye Başkan adayını açıkladı. Açıklanan isim geçmiş AK Parti hükümetlerinde Bakanlık yapan Ahmet Arslan.

65. Hükumet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Kars eski Milletvekili Ahmet Arslan, AK Parti tarafından İstanbul’un Esenyurt ilçesi için Belediye Başkan Adayı olarak gösterildiği öğrenildi.

YEŞİL IŞIK YAKMIŞTI

Akgün: Büyükçekmece'nin marka değeri yeni dönemde de yükselmeye devam edecek Akgün: Büyükçekmece'nin marka değeri yeni dönemde de yükselmeye devam edecek

Geçtiğimiz günlerde bir gazeteye demeçte bulunan Arslan, Esenyurt için adaylığa sıcak bakmadığını açıklamıştı. 

AHMET ARSLAN KİMDİR?

Ahmet Arslan, 2 Haziran 1962 tarihinde Kars'ta dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Milli Güvenlik Akademisi 56. Dönem mezunudur. Özel sektörde yedi yıl ve Pendik Tersanesinde çeşitli görevlerde bulundu.

Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulundu.

Ahmet Arslan "Türk Dünyası Mühendislik Ödülü", "Fahri Profesörlük" unvanı ve "2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı" ödülleri sahibidir.

Evli ve bir çocuk babası olan Ahmet Arslan, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Editör: Anıl Kılıçlı