İçerisinde Nurettin Canikli, Muammer Güler, Vedat Demiröz gibi eski bakan, milletvekili ve çok sayıda bürokratın oturduğu Ümraniye Yeşilvadi Konakları site yöneticisinin uygulamalarıyla çalkalanıyor. Proje dışında peyzaj yapılıp ağaç dikildiği gerekçesiyle çok sayıda ağaç kesildi. Tepkilere aldırış etmeyen Site Yöneticisi Zeki Kardaş, “bahçe katlarında oturan bazı sakinler kafalarına göre ağaç dikmişler. Çok şikayet geliyordu. genel kurulda karar alındı. Onun için de ağaçları kestik. Kimseye bir husumet gütmüyorum” dedi.

“KİRALASAK DAHA PAHALI OLACAKTI”

Muhafazakarların ağırlıkta olduğu sitenin yöneticisinin yaptıkları bununla da sınırlı kalmadı. Kendi aracını site işlerinde kullanması için kiraladı. Kardaş kendisini şöyle savundu; ”Araba satın almak mümkün değil. Çok da pahalı. Site yönetimi olarak dışarıdan araç kiralamamız da çok külfetli. Aynı aracı dışarıdan kiraladığımızda 35 bin liraya denk geliyor. Öyle bir paramız yok. Vermemiz mümkün değil. Biz de böyle bir karar aldık. Sitenin işlerinde kullanılması için bir araç kiralamamız gerekiyordu. Fiyat olarak en uygunu benim aracımdı. Aslında bakarsanız üçte bir fiyatına kiraladık. Ben etik olup olmadığıyla ilgilenmiyorum” dedi.

Mimar Hüseyin Karakaya Kartal için projelerini açıkladı Mimar Hüseyin Karakaya Kartal için projelerini açıkladı

“SİYASİLERİN BASKISI UMRUMDA DEĞİL”

Site sakinler uygulamalarıyla tepki çeken Kardaş’ı yönetimden almak için genel kurul kararı almak için hazırlık yapıyor. Kardaş, Siyasilerin uygulamalarıyla ilgili de, “Burası çok büyük bir site. Genellikle burada muhafazakarlar oturuyor, siyasiler de var. Onlar çevrelerini kullanarak baskı yapıyor. Ben yasalar çerçevesinde ne gerekiyorsa onu yapacağım” dedi.

KENDİSİNE AYDA 17 BİN LİRA ÖDÜYOR

Zeki Kardaş’ın kiralama karşılığında şubat ayında site yönetimi olarak kendi aracına 17 bin lira araç kiralama parası ödediği görüldü. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Anıl Kılıçlı