Eyüpsultan Belediyesi, 40 yılı devirmiş yaşlı çınarları 14 Şubat Sevgililer Günü’nde unutmadı. Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde “Sevginin Zamanla Taçlandığı 40 Yıl” sloganıyla düzenlenen sevgililer programında mutlu çiftler, çok özel bir gece yaşadılar. Bir ömür aynı yastığa baş koymuş çiftler, kendileri için hazırlanan yemeğin ardından Yeşilçam Şarkıları eşliğinde nostaljik bir yolculuğa çıktı.

NOTALJİK BİR AKŞAM

Çiftleri, gençlik yıllarına götüren Yeşilçam Şarkılarını Türk Sanat Müziği’nin iki güçlü sesi Rıfat Çalışkan ve Sinem Sevindik seslendirdi. Sevindik ve Çalışkan, Yeşilçam Filmleriyle özdeşleşmiş, yıllar geçsede hafızalardan silinmeyen “Sen Kalbimin Mehtabısın”, “Arım Balım Peteğim”, “Bir Garip Yolcuyum”, “Kulakların Çınlasın”, “Sakın Bir Söz Söyleme”nin de aralarında bulunduğu eserlerle izleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.
Kırk yıldır aynı yastığa baş koymuş eşleri bu anlamlı gecede yalnız bırakmayan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de tek tek masaları gezerek çiftlere ömür boyu mutluluklar dileyip, sohbet etti.YAŞI İLERLEMİŞ VATANDAŞLARA MÜJDELER

 Yeni dönemde yaşı ilerlemiş vatandaşlar için çok özel projeler hazırladıklarını ifade eden Başkan Deniz Köken, “Biz çıktığımız 5 yıllık yolculuğa ikinci bir 5 yıl eklemek için yola çıktık. Bu süreçte önce Allah’a sonra da sizlere güvendik. Allah sağlık sıhhat verdikçe bu ülkeye hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu beş yıllık dönemde gençlere ağırlık verdik. İlçemizde çok genç bir nüfus var, o yüzden parkları, spor sahalarını, kütüphaneleri ön plana aldık. Sizlerle ilgili yatırımları bu döneme bıraktık. Şimdi yaşlı bakım merkezi yapacağız inşallah. En az 10 mahallede İkinci Bahar Kıraathanesi açacağız. Yakında Topçular ve Düğmeciler’in tam ortasına açıyoruz. Yine yakın zamanda sosyal tanzim satış mağazası açacağız. Burada kendi seralarımızda yetiştirdiğimiz ve Anadolu coğrafyasından getirteceğimiz ürünleri satacağız. Biz 400 bin kişilik kocaman bir aileyiz. İlerde bu şehirde adından çok bahsedilecek işler ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

Ataşehir’in prestij caddesi kahvehaneye döndü Ataşehir’in prestij caddesi kahvehaneye döndü

 “90 ESER KAZANDIRDIK”

Gecede çiftlere seslenen Başkan Deniz Köken, 5 yıllık süreçte Eyüpsultan’a 90 eser kazandırdıklarını vurgulayarak “14 Şubat’ta 40 yılı dolduran çiftlerimizle bir araya gelmek istedik, sizler de bizleri kırmadınız geldiniz. Bu 5 yıl çok hızlı geçti. İki yılı pandemiyle geçti. Araya depremler, savaşlar girdi. Biz bu süreçte 90 eseri şehrimize kazandırdık. Aynı zamanda Bosna’dan Kars’a, Anadolu ve Balkan coğrafyasında 48 irili ufaklı eseri hizmete soktuk. Sizlerin memleketlerinizdeki ilçelere, köylere bir şeyler yapmaya gayret ettik. Acılar paylaşınca azalır, mutluluklar da paylaşınca artar. Biz hem acılarımızda hem mutluluklarımız bir arada olmayı başardığımız sürece bize hiç kimse zarar veremez. O yüzden hem pandemide hem de depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum” dedi. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar