Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısını yaptı. Toplantı sonrasında açıklanan faiz kararıyla birlikte Merkez Bankası, beklentilerin üç katı büyüklüğünde bir faiz artışına gitti. Faizler 750 puan artırılarak toplamda yüzde 25'e çekildi.

ŞİMŞEK: KARARLIYIZ

Piyasanın beklentisinin çok üstünde faiz artırımı sonrasında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kararlıyız! Fiyat istikrarı en büyük önceliğimiz." ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞ: BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE EKONOMİ MODELİ BİTTİ

Söylemleriyle sosyal medyada sık sık gündem olan ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Merkez Bankası'nın bu adımını destekleyerek, "Türkiye Ekonomi Modeli denen şey bugün itibari ile bitti! Merkez Bankasını tebrik ederim." dedi.

DOLAR, AVRO VE BİST DÜŞTÜ!

Faiz artırımı sonrasında döviz kurlarında ve Borsa İstanbul'da bir düşüş yaşandı. Borsa İstanbul bugün faiz kararı öncesinde yüzde 1,5 kadar pozitifken karar sonrası kazançları sildi. Yazının yazıldığı dakikalarda 7611 binden işlem görüyor.

Kurban Bayramı'na sayılı gün kaldı: Emekli ikramiyeleri belli oldu Kurban Bayramı'na sayılı gün kaldı: Emekli ikramiyeleri belli oldu

Dolar/TL 26,35'lere gerilerken, Avro 28.60'lardan el değiştiriyor.

Editör: Editör Yazar