Kobani Davası kararları; Selahattin Demirtaş'a büyük hapis cezası Kobani Davası kararları; Selahattin Demirtaş'a büyük hapis cezası

Seçim sonuçlarının ardından kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında eleştiriler devam ediyor. Bir tepkide gazeteci Fatih Altaylı’dan geldi. Altaylı, Kılıçdaroğlu için, “'Saksıyı koysanız o yüzde 48’i alırdı’ başlıklı bir köşe yazısı yayınladı.

ALTAYLI: “SİZ DOĞRU ADAY DEĞİLDİNİZ”

Altaylı şunları söyledi;

Hem Genel Başkan hem de parti yönetimi olarak başarısızsınız! “Yüzde 48 oy aldık” söyleminin arkasına sığınamazsınız. Bakın çok açık yazacağım, kusura bakmayın. Oraya ismini anmak istemediğim ama çalışkanlığı ve Merzifonlusu ünlü bir canlıyı bağlasa idiniz, o da zaten ikinci turda en az yüzde 48 alırdı. Saksıyı aday gösterseydiniz, yüzde 48 alırdı. Siz de benim kadar biliyorsunuz ki, yüzde 48 size verilmedi. O yüzde 48 siz gelin diye verilmedi. O yüzde 48, Ak Parti zihniyeti gitsin diye verildi. O yüzde 48 Erdoğan’ın ülkeyi yönetme tarzına karşı verildi. Sizin buna katmanız gereken bir yüzde 2,01 vardı, onu katamadınız… Çünkü siz doğru aday değildiniz, yönetiminiz ise zaten çalışkan değildi. Kazanamayacağınızı, size yıllar öncesinden söyledik. İşin acısı siz de bunu biliyordunuz.” dedi.