Sosyal belediyecilik anlayıştan örnek olmaya devam eden Küçükçekmece Belediyesi, gençlere yönelik örnek bir projeye imza attı. Sanattan, spora, eğitimden, sosyal yaşama pek çok alanda hizmet verecek olan gençlik merkezi, teknolojik alanıyla da geleceğin Küçükçekmece’sini şekillendirecek. Küçükçekmece Belediyesi Gençlik Merkezi’nin resmi açılışı Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Belediye, ilçenin en genç mekânı ‘Gençlik Merkezi’ni Halkalı Merkez Mahallesi’nde hizmete açtı. Kemal Çebi dışında açılışa; meclis üyeleri tam kadro katılırken, STK temsilcileri, muhtarlarda bulundu. 

ORAL: EĞİTİMDEKİ KALİTE ARTACAK

Örgü tutkusuyla hayatı değişti Örgü tutkusuyla hayatı değişti

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik Merkezi Proje koordinatörü Özgür Oral, Yeni eğitim kalitesine değinirken, “her yaş içerisinde yaratıcı eğitimi gözeterek eğitimdeki kaliteyi artırmayı hedefliyoruz. Yeni nesil eğitimlerle gençlerimizi geleceğe umutla hazırlıyoruz. Belediyemizin katkıları için de ayrıca teşekkür ederiz.” dedi.

ÇEBİ: GENÇLERE SEÇİMDE VERDİĞİM SÖZÜMÜ GERÇEKLEŞTİRDİM

Gençlik Merkezi’nin açılışını Küçükçekmecelilerle birlikte gerçekleştiren Başkan Çebi, gençlerin yetenekleri ve eğitimleri doğrultusunda desteklenmesinin önemine dikkat çektiği konuşmasında, “Bu güzel merkezin açılmasından dolayı çok heyecanlıyım. Gençlere çok inanıyorum, onlarla ilgili pek çok çalışmayı hayata geçirmeye çalışıyorum. Benim seçim bildirilerimden bir kısmı gençler, kadınlar, kültür, eğitim, spor ve sanatla ilgili projelerdi. Bunlar bizim hayallerimizdi. O projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Buralardan tasarruf etmedik. Bu bina da eğitim, bilim, spor ve sanatı tek bir merkezde toplamanın bir çalışmasıdır. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ÇEBİ’NİN GENÇLERLE VR GÖZLÜK DENEYİMİ

Çebi, merkezi gençlerle birlikte gezerek, bilim ve teknolojinde sınıflarında incelemelerde bulundu. Çebi’nin teknoloji sınıfında yeni nesil VR gözlük deneyimindeki tatlı anlar ise yüzleri güldürdü. Çebi, son olarak gençlerle birlikte Belediye’nin annelerinin el emeği kurabiyelerini yedi.

İSTANBULLU’YA ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK

İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile açılan merkez, fitness ve pilates salonundan, atölyelere; söyleşi salonlarından, çok amaçlı ders çalışma alanlarına ve kütüphaneye kadar pek çok noktada gençlere ücretsiz hizmet verecek. Merkezdeki eğitim bölümünden 15-30 yaş aralığı gençler, spor bölümünden ise 18-50 yaş grubu vatandaşlar yararlanabilecek. Gençlik Merkezi üyelerine, spor faaliyetlerinin yanı sıra diyetisyen desteği de verilecek.  Gençlik Merkezi, 295 m2 alanda Halkalı Merkez Mahallesi, Osman Gazi Caddesi’nde inşa edildi. Üye olmak isteyenler kayıtlarını bizzat merkezden,  kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğrafla gerçekleştirebilecek. Gençlik Merkezi’ndeki faaliyetlerle ilgili 444 4 360/7996 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi edinilebilir.KENT YAŞAM HABER MERKEZİ