Konferansta “12 yıldır Büyükçekmecemizde ilklere imza atan derneğimiz, bir ilki daha gerçekleştirerek Saliha hocamızı sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşamaktadır.” diyerek sözlerine başlayan Büyükçekmece Genç İşadamları Derneği Başkanı Muhammed Mustafa Karayün katılımcılara seslendi.

Ev sahibi de kiracı da yandı; İşte yeni vergi düzenlemesi Ev sahibi de kiracı da yandı; İşte yeni vergi düzenlemesi

SOSYAL MEDYA VE OYUN BAĞIMLILIĞINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Karayün, sosyal medya ve oyun bağımlılığına dikkat çekerek şunları söyledi;

“Yolumuzu gözleyen Büyükçekmece’nin mazlumlarına derman olamazdık, Bunca eğitim faaliyetini yürütemezdik, Liselerde verdiğimiz Sosyal medya ve Oyun Bağımlılığıyla Mücadele Eğitimlerimizi veremezdik, İlkokullarda yaptığımız Hayvan sevgisini aşılayan Hz. Ömer'in "Dağlara Buğdaylar serpin Müslüman ülkede kuşlar aç kaldı demesinler" düsturundan yola çıktığımız kuş besleme etkinliğimizi yapamazdık, Doğada Çöplük haline getirilmiş bölgeleri ilhak ettiğimiz faaliyetlerimizi yapamazdık. Afet Timimizi kuramaz, Depremin ilk gününden itibaren Hatay'da BÜYGİAD Arama Kurtarma Ekibi olamaz, Onlarca Canı Kurtaramazdı, Deprem Bölgemize Kaymakamlığımızın Koordinesinde Yüzlerce gönüllüyü ve Tırlarca Malzemeyi gönderemezdik, Pandemi Döneminde Yüzlerce Haneye Erzak ve Nakdi Yardımı Ulaştıramazdık, Şehidimiz Uğur Palancı adına Afrika’da Bir Su Kuyusu Açamazdık mesela, Kar yağdığında Sokak Hayvanları düşmezdi aklımıza, yolda kalan insanlara yardıma koşamazdık belki de, Yaşadığımız üzücü Orman yangınında Tırlarca malzemeyi ihtiyaç bölgesine gönderemezdik, 50 'ye yakın arkadaşımıza Orman Yangını eğitimi aldıramazdık, 85 Derneği bir çatı altında toplayıp Kudüs'e destek Mitingi düzenleyemezdik, Sel Felaketi yaşayan bölgemize İş Makinelerinde kullanılmak üzere Bin Litre akaryakıtı ve yardım malzemesini gönderemezdik. Doğu Türkistanda Zulüm gören Kardeşlerimize dikkat çekmek için Zulmü Anlatan Resim Sergisini Büyükçekmece’nin Göbeğinde açamazdık.”

 “NE İŞ YAPARSANIZ YAPIN, AİLENİZİN DESTEĞİNİ ARKANIZA ALIN”

Bunca faaliyeti hayata geçiren Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımın, eşlerine, Ablalarıma, Kardeşlerime, Gelinlerimize ve Değerli Eşime teşekkür ediyor Sizlerden onlar için güçlü bir alkış rica ediyorum. Ne iş yaparsanız yapın, ailenizin desteğini arkanıza almadığınız sürece başarı oranınızın düşün kalacağını bilmenizi isterim. Bundan sonraki süreçtede Aktif çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Veren elin, Alan elden üstün olduğuna yaşayarak şahitlik ediyoruz. Küçük işletmelerimizle çıktığımız yolda, hepimizin Ticaretlerinin nasıl büyüdüğünü, geliştiğini bizler çok iyi görüyoruz.

Editör: Editör Yazar