Dünya üzerinde son zamanlarda belki de en stratejik bölgede kurulan devlet Göyce-Zengezur Türk Cumhuriyeti’nin bakanları da belli oluyor.

Endonezya'da şok görüntü; Futbolcuya sahanın ortasında şimşek çaktı Endonezya'da şok görüntü; Futbolcuya sahanın ortasında şimşek çaktı

İş insanı Adil Seyhan, Göyce-Zengezur Türk Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanlığı görevine getirildi. Seyhan, bu denli stratejik öneme sahip olan ve yeni kurulan devlette kendisine yüklenen büyük sorumluluğun farkında olarak görevine başladı.

İLK TEMSİLCİLİK ANKARA’DA

Göyce-Zengezur Türk Cumhuriyeti, ilk temsilciliğini geçtiğimiz Eylül ayında beklenildiği gibi Ankara’da açtı. Türkiye’nin, Türk dünyası ile buluşmasında güvenli bir liman olacak Göyce-Zengezur, ticaretin de çok kritik bir noktası olacak.

ADİL SEYHAN KİMDİR?

Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanlığına getirilen İş İnsanı Adil Seyhan 2000 yılından beri Seyhanlar Grup A.Ş. yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Çeşitli STK’larda halen aktif görev almakta olup, Evli ve dört çocuk babasıdır. Engin Zafer/KENT YAŞAM

Editör: Anıl Kılıçlı