Türkiye yerel seçim atmosferine girdi ve bazı bölgelerde tansiyon iyiden iyiye yükseldi. İstanbul’daki kritik ilçelerden birisi olan Güngören’de de yarış büyük bir heyecanla sürüyor. 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için CHP Güngören Belediye Başkan Adayı Temel Akkoç, iddialı bir şekilde ilçedeki saha çalışmalarını sürdürüyor. Akkoç’un seçim çalışmalarına bugün siyasi etiğe uygun olmayan bir gölge düştü.

Temel Akkoç olayın ardından şunları söyledi;

Eyüpsultan’da nostalji rüzgarı; Kadınlar Matinesi döndü Eyüpsultan’da nostalji rüzgarı; Kadınlar Matinesi döndü

PANKARTLARI YIRTILDI, İNDİRİLDİ

Güngören’de belli noktalara asılan CHP Güngören Belediye Başkan Adayı Temel Akkoç’un pankartları kimliği belirsiz kişiler tarafından parçalandı ve indirildi.

Olayın ardından suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Akkoç, gazetemize konuşarak yaşananlara ilişkin bilgiler verdi. Akkoç, “Güngören’deki komşularımıza iyi haftalar diliyorum. CHP Güngören İlçe Gençlik Kolları’nda görevli kardeşlerimizin bizim için 14 Ocak’ta astığı pankartlar birkaç sonra organize bir güç tarafından tüm Güngören’de imha edilmeye çalışıldı. Bu pankartlarda Güngören’e ilişkin projelerimiz vardı. Güngören kazanacak, kentsel dönüşüm için konuk evleri yapacağız gibi vaatlerimiz bulunuyordu. 11 mahallede kreş yapacağımız ifade ettik, Güngören Belediyesi’nde önemli bütçe kalemlerinin PR için kullanıldığını yazdık, bizler bu çalışmalarla halkımıza propaganda yaptık. Ama bu propaganda organize kötü güçler tarafından provoke edildi her seçim döneminde olduğu gibi. Biz hiçbir siyasi rakibimizin pankartıyla ve propagandasıyla ilgilenmiyoruz. Bizim derdimiz sadece Güngören halkına daha iyi hizmet etmek için neler yapabiliriz. Sayın ilçe başkanımız bu konuyla ilgili kaymakam ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Gerekli hukuki yaptırımlar için çabalayacağız. Daha iyi bir Güngören için devam edeceğiz. Daha fazla pankart asacağız. Sonra Güngören’de 31 Mart’tan sonra sosyal demokrat belediyecilikle daha farklı bir döneme gireceğiz.” diye konuştu. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Anıl Kılıçlı