Esenyurtlu çocukların eğitim temelleri atılıyor Esenyurtlu çocukların eğitim temelleri atılıyor

Zeynel Abidin Okul'un yönetiminde gerçekleşen İBB Temmuz ayı son toplantısında İBB’ye ait özel mülkler, AK Partili belediyelere verildi. Karar AK Partili ve MHP’li üyelerin oylarıyla alındı.

ISRAR KARARIYLA ALINDI

AK Partili ve MHP'li meclis üyeleri, veto kararını tanımayarak tahsisleri "ısrar kararı" olarak onayladı.

ARNAVUTKÖY VE PENDİK’TEKİ İBB MÜLKLERİ

Arnavutköy Belediyesi'ne 10 yıl süreyle bedelsiz tahsis edilen 15 Temmuz Şehitler Meydanı, Pendik Belediyesi'ne 25 yıl süreyle bedelsiz tahsis edilen Kurtköy'deki antrenman sahaları, Pendik Belediyesi'ne 10 yıl süreyle bedelsiz tahsis edilen Kurtköy'deki 21 bin metrekarelik parsel üzerindeki tesisler ve otopark, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na 5 yıl daha tahsis edilen Beyoğlu'ndaki Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi oldu.

CHP’Lİ ÇELİK: SEÇİMLERE 6 AY KALA YAPILANI KABUL ETMİYORUZ

CHP’li Meclis Üyesi Filiz Öztürk Çelik CHP grubunun Pendik Belediyesi’ne 25 yıllığına tahsis edilen Kurtköy’deki antrenman sahalarıyla ilgili karara katılmadığını söyleyerek, “İBB ekipleri tarafından tahsis amaçlı kullanılmadığı tespit edilmiş, seçimlere de 6 ay kala bir sürede 25 yıllığına tahsis ediliyor. Bizim bu karara katılmamız mümkün değil.” ifadelerini kullandı. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar