İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, dün çalışanlara gönderdiği e-postada, tüm çalışanlara 11,27 maaş temettü verileceğini bildirdi.

"BU OLAĞANÜSTÜ BAŞARININ ELDE EDİLDİĞİ YILDA..."

Aran, e-postada “Bankamız çok zor bir yılı sıra dışı bir başarıyla kapatarak ‘en büyük özel banka’ ve ‘en kârlı banka’ unvanlarının yanına ‘piyasa değeri en yüksek banka’ unvanını da eklemeyi başarmıştır. Bu olağanüstü başarının elde edildiği yılda temettü oranımız da sıra dışı bir şekilde 11,27 maaş olarak hesaplanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Söz konusu temettü ödemesi, 3 Nisan 2023 tarihinde yapılacak. Bankanın yaklaşık 23 bin çalışanına 3 Nisan’da aylık çıplak maaşlarının 11,27 katı kadar ödeme yapılmış olacak.

Son dakika; Erdoğan'dan SSK ile Bağkur emekli maaşı kararı geldi Son dakika; Erdoğan'dan SSK ile Bağkur emekli maaşı kararı geldi

2022'DE NE KADAR KAR ETTİ?

İş Bankası, 2022'de toplam 61,5 milyar TL net kâr elde etti. Özkaynak büyüklüğü 2022 yılsonunda 191,4 milyar TL'ye, aktif büyüklüğü 1,4 trilyon TL'ye ulaşan Bankanın, sermaye yeterlilik oranı ise %24,4 seviyesinde gerçekleşti.

Editör: Anıl Kılıçlı