Kabotaj Bayramı tüm coşkusuyla Kartal’da yaşatılıyor. Kartal Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonu ile 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında mükemmel bir kutlama etkinliği düzenliyor.

DRAGOS’TA YAPILACAK
9 Temmuz Pazar günü 11.00-19.00 saatleri arasında heyecan seviyesinin doruklarda hissedileceği etkinlikler, Kartal Belediyesi tarafından tam donanımlı bir su sporları tesisi haline getirilen Dragos Su Sporları Merkezi’nde yapılacak.
Yüzme ve Dragon Bot Yarışları gibi çeşitli su sporları etkinliklerinin yanı sıra; dalış, kürek ve flyboard gösterilerine sahne olacak kutlamada, katılımcılar bayram coşkusunu doyasıya yaşayacak.

Sosyal belediyeciliğin geldiği Çekmeköy’de indirimler başladı Sosyal belediyeciliğin geldiği Çekmeköy’de indirimler başladı

VETERANLAR YARIŞACAK
Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan ‘Mahalleler Yarışıyor Dragon Bot Yarışları’ kapsamında her mahallenin ayrı bir takım kuracağı organizasyonda 18 yaş üstü sporseverler doyasıya yarışacak.

1 km serbest yüzme yarışlarının da düzenleneceği etkinlikte, “Veteranlar” kategorisinde yarışılacak.

Kürek gösterisi etkinliklerinde Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi kursiyerleri renkli gösteri ile bayram coşkusunu doruğa çıkartacak.
 

YÜKSEL’DEN KARTALLI SPORSEVERLERE DAVET
Tüm sporseverleri Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenecek etkinliğe davet eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Denizlerimizdeki hâkimiyet ve bağımsızlığımızın sembolü olan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla İstanbul’un en güzel sahil kıyılarından birine sahip olan Kartal’da renkli bir kutlama programı organize ettik.

Birbirinden heyecanlı su sporları yarışları ve gösterilerine imza atacağımız etkinlik programımızı ise ilçemizin sahip olduğu zengin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek komşularımızın hizmetine açtığımız Dragos Su Sporları Merkezimizde gerçekleştireceğiz. Hazırladığımız bu heyecan dolu etkinliğe tüm sporsever komşularımızı bekliyoruz.” dedi.

Editör: Editör Yazar