Ekşi Sözlük'te yazan ve müzisyen olduğunu söyleyen bir kişi, kendi gözleriyle şahit olduğunu söylediği bir olay anlattı. Yazarın anlattığı olaya göre bazı kadınlar, başta Instagram ve Tiktok olmak üzere sosyal medyadan tanıştıkları erkekleri alkollü mekanlara götürüp yüklü bir hesap ödettirip hesaptan pay alıyorlar.

Sancaktepe’de Aşure bereketi paylaşıldı Sancaktepe’de Aşure bereketi paylaşıldı

"siseyi dolaba bos koyan adam" nickli Ekşi Sözlük yazarının anlattığı olay şöyle;

müzisyenim, her şey ben sahnedeyken gözümün önünde cereyan ediyor. işim gereği sürekli alkollü mekanlar ile çalışıyorum. artık hemen hemen her gün, bunu profesyonel meslek olarak yapan kadınlar görüyorum. olay şöyle gelişiyor:

1. Önce sosyal medyadan bir erkek ile tanışılır.

2. Erkeğin buluşma teklifi kabul edilir.

3. Erkek, daha önceden anlaşılan mekana götürülür.

4. Erkeğin "ne içersin" sorusuna "viski, şampanya" vs. şeklinde cevap verilir. Genelde birkaç şişe şampanya patlatılır. Çünkü mekanlar patlatmalık şampanyayı çok komik rakamlara alıp, hesaba bin katı fiyat yazıyorlar.

5. Yüklü bir hesap gelir ve hesap erkek tarafından ödenir.

6. Hesabın belli bir yüzdesi kadına verilir.

Bu hikayede mekan kazanır, kadın kazanır, yanan ise erkek olur. çünkü her seferinde hesap ödendikten sonra kadın bir şekilde tartışma çıkartıp, mekandan hızlıca ayrılıyor. Hiç abartmıyorum; aynı mekana aynı gün içinde 5-6 erkekle farklı saatlerde gelen kadınlar var. Bu kadınların günlük kazancı ortalama 3-4 bin lira civarında.

Her gün geldikleri mekanı da hiç tanımıyormuş gibi davranıyorlar. misal her geldiğinde, adamın yanında garsona "lavabo nerede?" diye soruyorlar. Hem içip, hem eğlenip, üzerine para kazanıyor bu kadınlar. Etik mi? Orasına siz karar verin.

Editör: Editör Yazar