Beklenen İstanbul depremine karşı Kâğıthane’deki evlerle birlikte kamu binaları da kentsel dönüşüm kapsamına girdi.

Kâğıthane Belediyesi, İstanbul Valiliği ve hayırsever iş insanlarının desteğiyle Kâğıthane’de riskli görülen okullar bir bir yenileniyor.

DÖNÜŞÜME HIZ VERİLDİ

Kâğıthane’de riskli olarak tespit edilen Talatpaşa Günebakan İlkokulu, Osman Tevfik Yalman Ortaokulu ve Çamlıvadi Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun dönüşümleri tamamlanarak depreme dayanıklı hale getirildi. Seyrantepe İlkokulu ve Ortaokulu’nda da dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. Yanı sıra ilçeye Çamlıvadi İlkokulu adıyla yepyeni bir okul kazandırıldı.

Gezici Kent Lokantası işe başladı Gezici Kent Lokantası işe başladı

ÖZTEKİN: ÇOCUKLARIMIZ ÖNCELİKLİ

Eğitimdeki yapısal dönüşümü değerlendiren Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; '' Seçim öncesinde ilçemize yeni eğitim yuvaları kazandıracağımızın sözünü vermiştik. Yeni okullar kazandırmakla birlikte mevcut okullarımızın tamamını modernize ettik. Depremde her bir can elbette ki çok kıymetli ve çocuklarımızı bu konuda öncelikli tutuyoruz. Okul projelerimiz yeni dönemde de devam edecek. Çağlayan, Hamidiye ve Gürsel mahallelerinde yapılacak okullarımızın planlarını hazırladık.'' dedi. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar