Esenyurtlu çocukların eğitim temelleri atılıyor Esenyurtlu çocukların eğitim temelleri atılıyor

Denizlerimizdeki hâkimiyetin önemli bir göstergesi olarak kabul edilen Kabotaj Kanunu, Kartal Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli etkinliklerle hatırlandı. Yüzlerce Kartallının katılım sağladığı etkinlikler, Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, başkan danışmanları, birim müdürleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kabotaj Bayramı kutlamaları için alana gelen Başkan Gökhan Yüksel, Dragon Bot Yarışları için hazırlıklarını sürdüren 20 mahallenin yarışmacıları ve muhtarlarla tek tek selamlaştı. Kartallı vatandaşların Başkan Yüksel’e ilgisi yoğun oldu.

Etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İskelede bulunan yüzlerce Kartallı hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu. Ardından Başkan Gökhan Yüksel vatandaşlarla birlikte denize çelenk bıraktı. Dalgıçlardan oluşan bir ekip de denizde Atatürk resmi ve Türk Bayrağı ile izleyenleri selamladı.

YARIŞLARIN STARTINI YÜKSEL VERDİ

Deniz yarışları 20 mahallenin ekiplerinin kıyasıya rekabete girdikleri Dragon Bot Yarışları ile başladı. Mücadelelerin startını Başkan Gökhan Yüksel verdi. 18 yaş üstü kadın erkek, genç yaşlı birçok sporcunun mücadele ettiği yarışlar, renkli anlara sahne oldu.

Mahalle yarışlarının ardından yapılan flyboard ve yüzme yarışı gibi etkinlikler ile tüm gün süren müzikli eğlenceler de bayramın unutulmaz anları arasında yer aldı.

Ayrıca Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün deneyimli eğitmenleriyle birlikte vatandaşlar sabah sporu yapma fırsatı yakaladı.

YÜKSEL: SPORDA TESİSLEŞME DEVAM EDECEK

Etkinlik esnasında açıklamalarda bulunan Başkan Gökhan Yüksel “1 Temmuz Kabotaj Bayramı’ndayız. Mahalleler Yarışıyor etkinliğinde mahallelerimizin kıyasıya bir mücadelesi var.

Her yıl anma etkinlikleriyle denizlerdeki özgürlüğümüzü hatırlatıyoruz, aynı zamanda denizlerimizdeki spor faaliyetlerimizin çeşitliliğini artırıyoruz. Kartal’da su sporları etkinlikleri, spor faaliyetleri, sporda tesisleşme devam edecek.

Yaşasın 1 Temmuz Kabotaj Bayramı. Yaşasın bunu bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları. Hepsini şükranla ve minnetle yâd ediyoruz. Aynı zamanda su sporlarını Kartal’da yaşatmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Editör: Editör Yazar